Peter Schiff varuje, že USA čelí „masivní finanční krizi“, ekonom očekává mnohem větší problémy než v roce 2008

Ekonom Peter Schiff věří, že USA budou čelit finanční krizi horší než „velká recese“ z roku 2008. V rozhovotu pro Kitco News uvedl, že USA mají mnohem větší dluh než tenkrát, a trvá na tom, že americký hospodářský pokles „bude mnohem větší krizí, až začnou platební neschopnosti“.

Ekonom Peter Shiff říká, že pokles americké inflace je „jen dočasný“

Peter Schiff diskutoval o americké ekonomice s moderátorem a producentem Kitco News, Davidem Linem. Řekl, že i když inflace zdánlivě chladne, věří, že tento trend nebude trvat. “Paradoxně investoři prodávají dolary a nakupují zlato s nižším než očekávaným růstem CPI v červenci, protože si myslí, že Fed přijme méně agresivní politiku,” uvedl Schiff na Twitteru. “Mají pravdu, když prodávají dolary a kupují zlato, ale ze špatných důvodů. Pokles inflace je pouze dočasný.”

Během rozhovoru Schiff dále podrobněji vysvětlil, proč si myslí, že americký ekonomický pokles bude ošklivější než ekonomický pokles v roce 2008. Schiff říká, že pokud bude Federální rezervní systém nadále zvyšovat úrokové sazby, pak je finanční krize nevyhnutelná. „Rok 2008 byl o nedobytných dluzích, bylo to o tom, že si lidé půjčovali peníze a nemohli je splácet. Zajištění půjček nebylo dobré, protože šlo o nemovitosti a ceny šly dolů. No, teď máme mnohem větší dluh, než jsme měli v roce 2008… A tak to bude mnohem větší krize, až začnou platební neschopnosti.“

Tentokrát však američtí finanční giganti nedostanou záchranu, poznamenal Schiff. Ekonom poznamenal:

Když selžou, bude to mnohem horší, kromě příliš vysoké inflace a FEDu, který bude s inflací bojovat. Neexistuje žádný TARP 2.0. Všem těmto bankám bude muset být umožněn krach.

Americká inflace tady „bude roky a roky a pravděpodobně i zbytek tohoto desetiletí“

Schiffovy komentáře vycházejí z červencového indexu spotřebitelských cen (CPI) US Bureau of Labor Statistics, který odráží meziroční nárůst o 8,5 % Po zprávě CPI byl americký prezident Joe Biden hodně kritizován, když řekl, že americká ekonomika měla v červenci nulovou inflaci. Bidenův komentář následoval, jak se americká vláda pokoušela předefinovat technickou definici slova „recese“. “Pokud věříte oficiálnímu CPI, pak ceny, které jsou již velmi vysoké, se během měsíce července nezvýšily,” řekl Schiff hostiteli show Kitco. Schiff dodal:

Nemyslím si, že je to něco k oslavě… Není to tak, že by spotřebitelé skutečně dostali úlevu z klesajících cen. Není pochyb o tom, že dostaneme vyšší číslo než 9,1 procenta. S tímto problémem inflace jsme zdaleka neskončili. Bude tu roky a roky a pravděpodobně i zbytek tohoto desetiletí.

Schiffův komentář k oficiálním číslům CPI následuje po příspěvku zveřejněném na schiffgold.com téhož dne, který tvrdí, že výpočet CPI Úřadu pro statistiku práce používá vládní vzorec, který podhodnocuje skutečný růst cen. Statistiky z alternativních inflačních grafů ukazují, že inflace je mnohem vyšší než oficiální zprávy.

Originální článek Peter Schiff varuje, že USA čelí „masivní finanční krizi“, ekonom očekává mnohem větší problémy než v roce 2008 pochází z webu CryptoSvet.cz.