Odteď nenajdete oficiální novinky XRP na YouTube: Proč?

YouTube zablokoval oficiální kanál CTO největší fintech společnosti Ripple Davida Schwartze. A to brzy poté, co společnost přední platformu pro sdílení videoobsahu zažalovala. Důvodem je podezření na falešný účet. Tedy přesně to, za co společnost platformu žalovala.

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

CTO Ripple zablokován YouTube kvůli krádeži identity Schwartz je jednou z nejdůležitějších postav společnosti. Díky tomu bývá i on často terčem útoků podvodníků, kteří se snaží krást identitu za účelem vylákání kryptoměn.

Společnost Ripple se rozhodla gigantickou internetovou platformu zažalovat za to, že nic s podvodníky nedělá. V reakci na to YouTube zablokovalo samotný účet Schwartze.

Ten se tuto zkušenost rozhodl sdílet na sociální síti Twitter.

Na tu napsal:

„Zvláštní. YouTube se rozhodlo zablokovat můj účet za krádež identity. Zajímá mě, komu ji kradu.“

Weirdly, @YouTube just decided to suspend my channel (SJoelKatz) for impersonation. I wonder who they think I was impersonating.

— David Schwartz (@JoelKatz) April 29, 2020

Největší fintech společnost se rozhodla podat žalobu, protože se cítila poškozena laxním přístupem platformy. Její přístup měl znamenat obrovské ztráty kvůli negativnímu obrazu u veřejnosti. Poškozena měla být značka i její představitelé.

V žalobě se píše:

„Společnost několikrát platformu upozorňovala na to, že je potřeba proti tomu zakročit. Nicméně YouTube to odmítá. A to přesto, že se tento problém neustále opakuje. Odpověď byla neadekvátní a my se tím cítíme poškozeni.“

Mohlo by vás zajímat: Ripple žaluje Youtube za škody

Originální článek Odteď nenajdete oficiální novinky XRP na YouTube: Proč? pochází z webu CryptoSvet.cz .