Nový výzkum odhalil masivní internetové špehování – na seznamu je několik crypto webů

Výzkum společnosti Awake Security prokázal, že pokus o celosvětové špehování a krádež dat v tuto chvíli ohrozil velké množství uživatelů internetu. Do této skupiny se bohužel zařadilo i několik bitcoinových a crypto domén.

V srdci problému leží společnost pro registraci webových domén zvaná CommuniGal Communication nebo GalComm. „Z 26 079 dostupných domén registrovaných přes GalComm, 15 160 domén, tedy téměř 60%,  je závadných nebo podezřelých,“ stojí v článku Awake z 18. června.

Mohlo by vás zajímat: Hackeři hrozí, že zveřejní právní tajemství největších světových hvězd

Seznam ohrožených crypto webstránek

Přestože tyto nezákonné subjekty používají několik různých metod, včetně malware, jejich aktivita procházela bez povšimnutí oblíbených bezpečnostních systémů, právě díky různým taktikám, napsal Awake a zveřejnil odkaz na postižené domény.

Na tomto dlouhém seznamu se nachází několik domén spojených s cryptem a bitcoinem.  Například cryptolimited.org, cryptocoiners.net, cryptomoedas.info, bitcoincompass.info a bitcoininvestmentstrategy.info, a několik dalších.

Seznam obsahuje dokonce i binanceref.info a binanceregister.info. Není však známo, jestli tyto dvě stránky mají propojení s oblíbenou směnárnou Binance.

Výzkum prokázal zapojení rozšíření prohlížečů do špehování

Awake také ohlásil přes sto problematických případů kolem rozšíření Google Chrome přidružených ke GalComm — za pouhé tři měsíce.

„Tato rozšíření mohou pořizovat snímky obrazovky, číst data ze schránky, sbírat pověřovací tokeny uložené v cookies nebo v parametrech, zaznamenat stisknutí kláves uživatele (např. hesla), atd.,“ Awake poznamenal v článku.

Také dodal:

„K dnešnímu datu došlo minimálně k 32 962 951 stažením těchto škodlivých rozšíření — a to se týká pouze rozšíření, které byly aktivní v Chrome Web Store v květnu 2020.“

Toto hnutí má své prsty doslova v každém odvětví, od zdravotnictví po ropu, napsal Awake.

Od chvíle, kdy  uprostřed března začali platit preventivní opatření proti COVID-19, internetová kriminalita vzrostla na všech úrovních. Nedávné jednání amerického kongresu ukázalo, že od začátku COVID-19 došlo až k 75% nárůstu v kyberkriminalitě.

Přečtěte si také: POZOR: Falešné rozšíření pro Google Chrome krade kryptoměny

Originální článek Nový výzkum odhalil masivní internetové špehování – na seznamu je několik crypto webů pochází z webu CryptoSvet.cz .