Nový kapacitní rekord pro Lightning Network

Navzdory poklesu hodnoty bitcoinu, jeho druhá vrstva Lightning Network nedávno vytvořila nový rekord.

Kapacita Lightning Network na novém ATH

Bavíme se o kapacitě, tedy počtu BTC uložených na Lightning Network, který poprvé vystoupal nad 3 700 BTC.

Lightning Network je technologie, která se používá k odesílání a přijímání BTC extrémně rychle a levně, aniž byste museli čekat na dlouhé časy blockchainu bitcoinu a utrácet za náklady na provedení. Před rokem byla kapacita jen 1300 BTC, za dvanáct měsíců se tedy téměř ztrojnásobila.

Největším impulsem v tomto ohledu bylo přijetí bitcoinu v Salvadoru jako zákonného platidla, ale i po krachu v lednu 2022 se tato metrika znovu zvedla.

Včerejší tweet Jacka Dorseyho, bývalého generálního ředitele Twitteru a nyní generálního ředitele Block (dříve Square), odhaluje, že jeho společnost zabývající se finančními transakcemi pracuje na nových způsobech, jak umožnit masivní využití bitcoinu jako peněz prostřednictvím Lightning Network. 

 

Zakladatel známé burzy FTX Sam Bankman-Fried řekl, že Bitcoin jako platební síť nemá budoucnost. V tomto ohledu se Dorsey zeptal, proč FTX neaktivoval LN na své burze, protože řeší mnoho problémů, na které upozornil Bankman-Fried. 

Přišla mu odpověď od Mathewa Greena:

Protože zatím není jasné, že platební kanály budou mít likviditu, aby zvládly skutečné platby ve velkém. Poskytne to @Square?

Na tu mo Jack Dorsey odpověděl, že již tuto možnost zkoumají, o několik hodin později se přidal i generální ředitel FTX a nechal slyšet, že požádá vývojáře burzy o integraci Lightning Network .

Tato malá epizoda odhaluje, jak málo se o používání LN ve světě stále ví. Dokonce i kapacita oněch 3 700 BTC neodpovídá ani jedné tisícině bitcoinu v oběhu.

Rozdíl mezi transakcí na Lightning Network a transakcí na blockchainu je rozhodně zřejmý každému, kdo ji provádí. Je možné, že relativní pomalost, s jakou se používání LN šíří po celém světě, je způsobena právě většími společnostmi jako FTX, které ji ještě neintegrovaly.

Originální článek Nový kapacitní rekord pro Lightning Network pochází z webu CryptoSvet.cz.