Největší hrozby pro Bitcoin v roce 2020

Technologický podnikatel, autor několika knih a obhájce Bitcoinů Andreas Antonopoulos vyjádřil svůj názor na to, jaké faktory nebo globální události by mohly vážně ohrozit existenci krále kryptoměn v roce 2020 a dále. Jaké jsou tedy největší hrozby pro Bitcoin ?

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

51% útok

Předně Antonopoulos poznamenal, že 51% útok není ve skutečnosti tak děsivý. I když je teoreticky možné, že by se velká skupina mohla pokusit získat kontrolu nad 51% – nebo více – bitcoinového hashratu, aby narušila síť, tak takové útoky jsou extrémně nákladné a dokonce ani příliš účinné.

„Takové útoky jsou velmi drahé, vyžadují obrovskou koordinaci, přinášejí velmi málo výhod a mohou být relativně snadno zmařeny. Takže za tak obrovské náklady, tak malou odměnu? Nemyslím si, že uvidíme 51% útok, “řekl Antonopoulos.

Dodal, že i kdyby k 51% útoku došlo, Bitcoin by jej pravděpodobně ustál, protože není moc toho, co by pachatelé mohli během útoku skutečně udělat. Nebyli by schopni ukrást peníze lidí, změnit konsenzuální pravidla nebo změnit neplatné transakce na platné.

Katastrofa

Co se týká katastrofických událostí, Antonopoulos řekl, že zatímco obrovské elektrické selhání by mohlo určitě poškodit Bitcoiny, tak banky a stávající finanční systémy by měly mnohem závažnější dopad.

„Bitcoin by byl jednou z prvních věcí, která se vrátí v případě velkého elektrického selhání nebo přírodní katastrofy, která by poškodila infrastrukturu, jako je internet nebo elektrická síť, řekl Antonopoulos.

Bitcoin není v některých případech závislý na připojení k internetu. Například satelitní síť společnosti Blockstream umožňuje provádět transakce pouze pomocí satelitu a chytrého zařízení. „Bitcoin vyžaduje pouze komunikační médium,“ řekl Antonopoulos.

Podobně i útoky na těžařské vybavení – jako jsou viry nebo červy – by se mohly ukázat jako problematické. Ale jsou „přežitelné“ a relativně rychle opravitelné, dodal Antonopoulos.

S hackery a přírodními katastrofami, co je další největší hrozbou pro Bitcoin? Vlády.

Vlády

Pokud se Antonopoulos něčeho obává, tak jsou to politické útoky na Bitcoiny a další kryptoměny. Obzvláště je znepokojen „záludnými politickými útoky“, jako je změna statusu kryptoměn, s cílem je pohřbít.

„Myslím, že takové útoky by mohly mít za následek úbytek střední třídy a spekulativních investorů, kteří nebudou riskovat používání BTC proti vládním nařízením,“ vysvětlil Antonopoulos. Poukázal na to, že podle jeho názoru více než polovina lidské populace žije v totalitních, diktátorských nebo autoritářských režimech, kde „oponovat vládě je otázkou života nebo smrti“.

A co si myslíte vy? Jaké jsou největší hrozby pro Bitcoin?

Mohlo by vás zajímat: Nové obrázky naznačujú, že Walmart využíva Vechain Thor na sledovanie výrobkov

Originální článek Největší hrozby pro Bitcoin v roce 2020 pochází z webu CryptoSvet.cz .