Něco pro progamery! Liga v esportu bude platit výhru v Ethereum

Společnost ConsenSys uzavřela strategické partnerství se Severoamerickou univerzitní ligou (NACL). Ethereum a token DAI nyní pronikají do světa esportu.

Jak obchodovat futures kontrakty na Binance ? Video o všem, co potřebuje vědět.

ConsenSys uzavřela partnerství: Ethereum a DAI jako odměny při hraní her

Před několika desetiletími by si nikdo nepomyslel, jak moc se průmysl kolem digitálních hraček rozroste. Z arkádových skákaček jsme se dostali až k ligám, které vstupují na decentralizovanou síť blockchain.

NACL umožňuje talentovaným hráčům projevit se prakticky v každé hře. Od Hearthstone po League of Legends. Většina jejich turnajů se koná online. Proto liga vstupuje se společností ConsenSys na blockchain, díky čemuž bude moci posílat odměny za výhru prakticky okamžitě ve formě kryptoměn.

Vznikne nová platforma, na které bude mít každý zaregistrovaný hráč svoji ETH peněženku. Na tu budou automaticky chodit případné výhry, které se pohybují okolo 500 USD za turnaj. Ačkoliv nejde o hodně, tak je liga mezi soutěživými americkými vysokoškoláky velice oblíbená.

Samozřejmě se na blockchain budou zapisovat také výsledky všech her tak, aby nešly zfalšovat a nemohly se tak zneužívat peníze univerzit či sponzorů.  V budoucnosti se plánuje také stavba chytrých kontraktů, které budou dělat automaticky například losování hráčů do týmů.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Něco pro progamery! Liga v esportu bude platit výhru v Ethereum pochází z webu CryptoSvet.cz .