Nabídka USDC na Ethereu poprvé překonala nabídku USDT

Celková nabídka stablecoinu USDC na blockchainu Ethereum poprvé překonala nabídku konkurenčního Tetheru (USDT).

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Nabídka USDC na Ethereu překonala nabídku USDT

Podle Etherscan současná celková nabídka USDC na Ethereu činí 39,92 miliard, zatímco celková nabídka USDT na blockchainu činí 39,82 miliard.

usdt supply by blockchain daily
zdroj: TheBlock

USDC a USDT jsou dostupné na několika blockchainech, včetně Solana a Algorand, ale blockchain Ethereum zůstává hlavním přispěvatelem růstu pro oba stablecoiny.

USDC supply
zdroj: TheBlock

Růst díky DeFi

Jedním z hlavních důvodů nedávného růstu USDC bylo jeho zvýšené využití na trhu decentralizovaných financí (DeFi). Stablecoiny se používají pro obchodování na decentralizovaných burzách a pro různé účely v rámci protokolů DeFi.

USDT se liší od svých konkurentů, “kteří spoléhají hlavně na platformy DeFi, aby zvýšili svou nabídku,“ řekl CTO Tether Paolo Ardoino. “Za poptávkou po USDT stojí hlavně uživatelé centralizovaných burz a institucí,” dodal.

Ale s nedávným medvědím sentimentem na krypto trhu se poptávka po USDT ze strany institucí snížila, řekl Ardoino a uvedl, že poptávka ze strany drobných investorů však roste, a to především z Turecka a několika zemí Latinské Ameriky.

Když se podíváme na větší obrázek, celková nabídka USDT napříč blockchainem nadále zůstává vyšší než nabídka USDC. Současná celková nabídka tetheru činí více než 82 miliard dolarů a nabídka USDC je přibližně 45 miliard USD.

total stablecoin supply daily
zdroj: TheBlock

Nabídka USDC v posledních několika měsících soustavně rostla, zatímco nabídka USDT poněkud stagnovala. Ardoino uvedl, že “v oběhu je dostatečné množství USDT.”

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Nabídka USDC na Ethereu poprvé překonala nabídku USDT pochází z webu CryptoSvet.cz.