Na trh proudí obrovské peníze: Halving láká velké ryby?

Podle dat z  CryptoCompare obchodovaný objem, který hlásí směnárny kryptoměn , proletěl stropem. Za poslední měsíce na trh proudí obrovská likvidita a růst se nezastavuje.

CryptoCompare: Obchodovaný objem neustále roste Vysoký objem obchodování hlásily směnárny kryptoměn od malého běhu býka, který přišel ke konci roku. Nicméně v den velkého pádu prolomil objem veškeré rekordy a nejspíše nastartoval další zvyšování likvidity.

Co je Bitcoin a jak funguje? Podívejte se na video!

Velká likvidita může společně s pomalu stoupající cenou znamenat i to, že se pomalu blíží další běh býka. Například Mike Novogratz předpokládá do konce roka ATH. Bitcoin by k tomu jistě měl dostatek fundamentální síly. Blíží se totiž halving, kdy se odměna za každý BTC sníží o polovinu.

Velký objem hlásí hlavně směnárny, které nabízí SPOT pozice. Mezi ty patří hlavně Binance, Okex a Coinbase.

Zdroj: Cryptocompare Instituce odcházejí z trhu Další zajímavostí ze zprávy CryptoCompare je to, že obchodovaný objem kryptoměnových derivátů zažil během března ATH. Například směnárna FTX zažila nárůst objemu o 94 % a překonala tak i mnohem ustálenější burzy.

Nicméně instituce pomalu z trhu odcházejí. Například o CME Futures byl o 44 % menší zájem. To mohlo být i v důsledku koronavirové krize, která nakonec donutila společnost provozující burzu i pozastavit na dobu neurčitou své aktivity.

Mohlo by vás zajímat: Binance oznamuje odkúpenie spoločnosti Coinmarketcap – CZ prejavil spokojnosť

Originální článek Na trh proudí obrovské peníze: Halving láká velké ryby? pochází z webu CryptoSvet.cz .