Můžeme očekávat růst Bitcoinu?

Bitcoin nadále vyzařuje sílu, přestože cena je 38 % pod svým historickým maximem. Tato síla je připisována několika faktorům, o nichž odborníci tvrdí, že jsou klíčovými recepty pro zažehnutí dalšího růstu tuto zimu.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Nárůst odlivu Bitcoinu z burz

Jeden do očí bijící vývoj byl náhlý nárůst odlivu Bitcoinu tento týden. Podle nejnovějších údajů Cryptoquant bylo ve středu z burz odebráno přes 26 300 BTC, přičemž IntotheBlock v pondělí oznámil odliv 30 054 BTC. Naposledy došlo k tak obrovskému odlivu v září 2021, což vyvolalo býčí trh, který zaznamenal nárůst cen o více než 66 %.

lx0K8DPPEA0H8KAqRSb1IpK7wYWQO8yL9X2pR6rLaJO2ZcOkJIISl1P2C
zdroj: zycrypto

Odlivy z burz jsou pro trh považovány za býčí, protože snížují riziko prodeje Bitcoinu, což vede ke zvýšení ceny. Odlivy také přitahují více nákupů, což je zásadní pro přidání páry k jakémukoli růstu ceny kryptoměn.

Nerozhodný Fed

Vzhledem k tomu, že Fed stále více ztrácí podporu svých občanů kvůli své nerozhodnosti navzdory narůstající inflaci, odborníci nyní věří, že Bitcoin by mohl zaujmout přední místo vzhledem k jeho protiinflačnímu narativu.

Podle Mikea McGlona z Bloombergu by případné zvýšení úrokových sazeb mohlo krátkodobě ovlivnit růst ceny Bitcoinu, ale kryptoměna bude s největší pravděpodobností silně zdražovat.

„Bitcoin čelí v roce 2022 problémům s dalšími klesajícími rizikovými aktivy, ale věříme, že kryptoměna má potenciál vydržet,“ argumentuje.

Jurrien Timmer, ředitel Global Macro Fidelity, říká, že není šokován korekcí kryptoměn. Připisuje to postoji Fedu k inflaci, který vedl k tomu, že hybná sila řízená likviditou zůstala pod tlakem.

Klíčový inflexní bod Bitcoinu

Timmer je na základě svého modelu přesvědčen, že Bitcoin potvrdil dno na 40 000 dolarech. Podle jeho modelu indikátor dormance Bitcoinu ukazuje, že aktivum je již přeprodáno na 40 000 dolarech, stejně jako to bylo na 30 000 dolarech.

Image
zdroj: Twitter

„Celkově mi to říká, že Bitcoin by měl mít technickou i základní podporu na 40 000 dolarech. Neznamená to, že to nemůže jít níž, ale vypadá to, že 40 tisíc dolarů je nových 30 tisíc dolarů.“

S jeho argumentem souhlasí Flori Marquez, spoluzakladatelka Blockfi. Během nedávného rozhovoru pro CNBC řekla: „Dvouletá návratnost k dnešnímu dni, Bitcoin ve skutečnosti vzrostl o 416 %, takže tato úroveň 40 000 dolarů je skutečně velmi zásadní pro většinu kryptoinvestorů.“

V době psaní se Bitcoin již odrazil od úrovně 40 000 dolarů a obchoduje se za 43 000 dolarů, přičemž burzy vykazují značnou nerovnováhu mezi cenami poptávky a nabídky, protože kupující se stále hromadí.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Můžeme očekávat růst Bitcoinu? pochází z webu CryptoSvet.cz.