MetaKovan vysvětluje, proč zaplatil 69 milionů dolarů za NFT od Beepla

MetaKovan vysvětluje, proč zaplatil 69 milionů dolarů za NFT od Beepla

Vignesh Sundaresan, donedávna známý jen jako záhadná krypto velryba MetaKovan, vysvětlil svou fascinaci nezaměnitelnými tokeny (NFT), které ho přiměly zaplatit 69 milionů dolarů za digitální umělecká dílo od Beepla.

“NFT jsou desetkrát lepší než fyzický protějšek. Jednou z věcí, která se mi na NFT opravdu líbí, je fakt, že je sestavitelný,“ poznamenal MetaKovan včera v rozhovoru s hostitelkou podcastu Unchained Laurou Shin.

Naučte se obchodovat s pákou pro větší zisky, Jak obchodovat s pákou na Binance?

Metakovan: díky NFT je svět umění demokratičtější

NFT jsou nejnovějším hypem v krypto komunitě. Na rozdíl od tradičních kryptoměn umožňují tyto tokeny vkládat do nich jedinečné identifikační informace. Jelikož jsou jedinečné, sběratelé v poslední době za ně platí obrovské částky.

Jak jsme informovali, Sundaresan nedávno koupil NFT uměleckého díla vytvořeného Mikem Winkelmannem, alias Beeplem, za rekordní cenu 69 milionů dolarů. Díky tomu se dílo s názvem Everydays: The First 5000 Days stalo nejen dosud nejdražším digitálním dílem, ale také čtvrtým nejdražším uměleckým dílem prodaným žijícím umělcem.

Sundaresan v rozhovoru uvedl, že stejně jako sektor decentralizovaných financí (DeFi) na Ethereu, NFT umění způsob fungování naší ekonomiky.

“Měli bychom pochopit, že jsou velmi podobný něčemu, jako protokoly DeFi, které jsou úžasné, protože jsou sestavitelné, že. A stejně tak NFT právě na blockchainu Ethereum, “řekl a dodal: „Nyní s nimi můžeme dělat stovky věcí.“

Vytváření skutečně digitálního vlastnictví

Většina lidí na světě například neviděla Monu Lisu osobně, ale poznají ji, protože její obrazy byly replikovány. “Většina lidí nevěří, že to vlastní, že. Stejně jako nebude snížena hodnota samotného fyzického kousku jen proto, že mám v počítači kopii Mony Lisy nebo je vyvěšená po celém internetu, že?“ řekl Sundaresan.

“A do NFT zabalíte celý příběh“, dodal. “Pokud jde o tento kousek, je vázán na skutečnost, že na tom Beeple pracoval 13 let, podporuje, že to Beeple ve skutečnosti vytiskl. A to podpořilo, proč jsme NFT vlastně v tuto chvíli koupili,“ vysvětlil.

Sundaresan také poznamenal, že díky NFT je svět umění o něco demokratičtější, protože nové technologie umožňují umělcům a sběratelům obejít tradiční a často archaické systémy. “A vše to jde díky NFT a blockchainu, že? A vše, co bylo historicky hlavním úkolem aukčních domů a za co si zvykli brát maximální náklady – je pryč, protože jsou všechna díla velmi jednoduše zaznamenána.“

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + 40% sleva na obchody a cashbackem!

Originální článek MetaKovan vysvětluje, proč zaplatil 69 milionů dolarů za NFT od Beepla pochází z webu CryptoSvet.cz.