Mem použitý Elonem Muskem „Bitcoin za 69 000 dolarů“ se prodal jako NFT za 20 000 dolarů

Láska Elona Muska ke komunikaci pomocí memů, zejména při předávání zpráv o kryptoměnách, není žádnou novinkou. Zatímco dříve většina jeho příspěvků spustila masivní cenové pumpy, čtvrteční tweet ukazující dva milence při pohledu na cenu Bitcoinu na 69 000 dolarů a Etherea na 4 200 dolarů právě udělalo 28letou tvůrkyni tohoto memu o tisíce dolarů bohatší.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Mem použitý Elonem Muskem se prodal za 20 000 dolarů

Ačkoli to vypadalo jako jeden z tweetů s tematikou růstu kryptoměn od Elona Muska, ​​většina lidí nevěděla, že fotografie zveřejněná generálním ředitelem společnosti Tesla je ve skutečnosti dílem NFT uvedeným na Zora, tržišti NFT, který umožňuje sběratelům a tvůrcům nakupovat, prodávat a spravovat NFT na Ethereu.

Tvůrkyně, 28letá Eva Beylin tomu nemohla uvěřit, když Dogefather zveřejnil její výtvor na své oficiální stránce na Twitteru, což vyvolalo přes půl milionu pozitivních reakcí od Elonových followerů včetně burzy Huobi a generálního ředitele Okex, Jay Haa.

V téměř okamžité reakci se dílu nazvanému „Love in The Time of Web3“ dostalo drtivé pozornosti u kupujících, kteří se ucházeli o NFT, více než 8násobek uvedené ceny 1 683,16 dolarů.

O několik hodin později Eva kus prodala anonymnímu kupujícímu za 20 004,71 dolarů, který NFT nabídl k prodeji za 69,42 WETH (277 745,39 dolarů) o dvě hodiny později. V době psaní tohoto článku již umělecké dílo obdrželo nabídku od jiného kupujícího a to 6 942 WETH (27 774,54 dolarů), což je více než prodejní cena Evy. Pokud se bude prodávat dál, Beylin uvedla, že dále obdrží licenční poplatky 15%.

Sama Beylin však nebyla původním tvůrcem šablony memu, podle Evy přišla její motivace k vytvoření NFT od jiného uživatele Twitteru známého jako Shegen, který upravil ceny v podobném rámečku na obrázku a tweetoval je jako vtip. Přestože souhlasila, že její jednání vyvolává právní otázky týkající se porušování autorských práv, které je v odvětví NFT stále šedou oblastí, řekla CNBC, že uživateli Shegen pošle 20% výtěžku z prodeje na znamení vděčnosti za to, že ho mohla použít k inspiraci a upravit při vytváření NFT.

Eva, která je motivována prodejem, nyní plánuje rozšířit své aktivity ohledně NFT reinvestováním výnosů z prodeje nákupem projektů jiných tvůrců a vytvářením vlastních nezaměnitelných tokenů k prodeji.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Mem použitý Elonem Muskem „Bitcoin za 69 000 dolarů“ se prodal jako NFT za 20 000 dolarů pochází z webu CryptoSvet.cz.