Kvůli novým požadavkům jihokorejských regulátorů většina krypto burz v zemi tento měsíc skončí

Termín jihokorejských kryptoburz ke splnění nových požadavků místních regulátorů se rychle blíží, přičemž se očekává, že všichni operátoři podají žádosti o oficiální licenci u Komise pro finanční služby (FSC) nejpozději do 24. září.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

Nové požadavky jihokorejských regulátorů zničí většinu burz

Zástupci sektoru i operátoři menších burz zpochybňují nové požadavky po většinu minulého roku, ale bez úspěchu. Lidé obeznámeni se situací nyní údajně očekávají, že téměř 40 z odhadovaných 60 provozovatelů krypto burz v zemi bude nuceno ukončit provoz.

Jádrem jejich námitky byla povinnost, aby všechny burzy otevírali účty na skutečné jméno v jihokorejských bankách. FSC to odůvodnilo tvrzením, že od zákazníků existuje vysoká poptávka po větší ochraně jejich prostředků držených na menších krypto platformách. Přesto jihokorejské banky z větší části odmítly zapojit se do jakéhokoli procesu posuzování rizik pro žadatelské burzy, s výjimkou čtyř největších obchodních platforem v zemi.

Tyto čtyři burzy – Upbit, Bithumb, Korbit a Coinone – již představují více než 90% celkového objemu obchodování Jižní Koreje a experti v posledních měsících tvrdili, že nový rámec FSC je připraven udělat z kryptoprostoru země monopolizovaný trh.

Odhady Kim Hyoung-joonga, profesora a ředitele Centra pro výzkum kryptoměn na Korejské univerzitě, navíc předpovídají, že hromadné uzavření burz odstraní 42 „kimchi coinů“- přezdívka pro menší altcoiny, které jsou uvedeny na menších platformách, proti nimž se obchoduje korejský won.

Vzhledem k odhadu, že altcoiny představují 90% obchodovaného objemu na jihokorejských kryptotrzích, FSC údajně doporučilo těm burzovním operátorům, kteří očekávají ukončení provozu, aby své klienty informovali nejpozději 17. září. Cho Yeon-haeng, prezident Spotřebitelské federace tvrdil, že ochrana zákazníků pravděpodobně nebude prioritou těch burz, které čelí bezprostřednímu uzavření, a že se proto očekávají „obrovské ztráty investorů“ kvůli zmrazení aktiv a pozastavení obchodování na menších platformách.

Regulační kroky ovlivní také mezinárodní burzy. FSC zaslal oznámení 27 zahraničním kryptoburzám, které provozují operace pro korejské obchodníky. Binance, největší kryptoburza na světě, minulý měsíc pozastavila svoji službu obchodování won-to-crypto, aby „proaktivně splňovala místní předpisy.“

Korejský won třetí nejpoužívanější měnou pro obchodování s BTC, hned po dolaru a euru.

Nová opatření byla navržena tak, aby omezila nadšení Korejců pro obchodování s kryptoměnami kvůli obavám, že drobní investoři, zejména ti z mladších generací, si nadměrně půjčují, aby mohli obchodovat, protože bojují s nízkými mzdami, zmrazeným trhem práce a stále rostoucími cenami nemovitostí.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

Originální článek Kvůli novým požadavkům jihokorejských regulátorů většina krypto burz v zemi tento měsíc skončí pochází z webu CryptoSvet.cz.