Kryptoměny ve Venezuele trápí korupce, vláda zasáhla

Je tomu už pět let, co Venezuela spatřila svou spásu v kryptoměnách. Kryptoměny jí totiž měly pomoci vyřešit špatnou hospodářskou situaci, se kterou se země potýkala. Nedlouho na to oznámila Venezuela s velkou slávou, že vytvořila kryptoměnu Petro, která je navázaná na ropu. Ovšem netrvalo to dlouho a vše se zbořilo jak domeček z karet. Co se přesně ve Venezuele stalo? To si povíme v tomto článku, ve kterém si zároveň i představíme hit letošního roku meme coin hlasovací platformy Love Hate Inu. Pojďme tedy na to.

Venezuela a kryptoměny

Jedním z hlavních důvodů proč si Venezuela vytvořila vlastní státní kryptoměnu Petro, byla hyperinflace. Právě kryptoměna Petro měla být tím, co zemi pomůže v tehdy těžké hospodářské situaci, jelikož měla být navázaná na tamní ropu. Plán to byl sice hezký, ovšem nepočítal s jednou zásadní věcí, kterou je pokřivená lidská povaha. Celý systém totiž jako mor pohltila obrovská korupce.

Tento nešvar s sebou v posledních dnech nese nejen uzavírání některých kryptoměnových směnáren a farem, ale už i samotnému prezidentovi Venezuely Nicolasovi Madurovi došla trpělivost a celou situaci začal okamžitě řešit. Jeho plán nyní spočívá v restrukturalizaci stávajícího kryptoměnového systému. Ovšem těžko říci, zda se to pouhou restrukturalizací podaří, jelikož Venezuela je bující korupcí v tamním systému proslulá.

Mnohým však svitla naděje na lepší časy, když byl zatčen Joselit Ramirez Camacho, správce systému krypto aktiv, společně s dalšími 10 lidmi. Camacho je totiž podezřelý ze zneužití svých ekonomických a politických vazeb. Díky těmto vazbám mu bylo údajně umožněno odsunout část prostředků z prodeje ropy, vlastnictví krypto farem vysokými politickými úředníky a zabavování krypto farem. Co se týče samotné kryptoměny Petro, tak ta se v čase změnila a svůj původní účel již neplní.

Love Hate Inu

Love Hate Inu je nová hlasovací platforma založená na konceptu Vote-to-Earn, která v současné době přitahuje velkou pozornost investorů, protože slibuje vyšší výnosy než jiné známé meme coiny. Díky konceptu V2E poskytuje Love Hate Inu platformu pro jednotlivce, kterým dává bezpečný prostor pro vyjádření jejich vlastních názorů na aktuální témata a za účast v hlasování je poté odměňuje.

Důležité je ovšem zmínit, že platforma podporuje pouze zdravou a konstruktivní diskusi založenou na respektu k ostatním. Zároveň však i poskytuje uživatelům jedinečný způsob, jak se seznámit a společně se zapojit do klíčových problémů, které uživatele zajímají. Díky technologii Ethereum jsou všechny průzkumy zaznamenávány na blockchainu, což zajišťuje jejich bezpečnost a transparentnost.

Platforma přináší na trh něco zcela nového tím, že kombinuje popularitu meme coinů s bezpečností technologie blockchain. Aspekt odměny to vše pak povyšuje ještě výše. Aby se uživatelé mohli zapojit do hlasování, budou muset nejdříve vsadit své tokeny po dobu 30 dnů, než se kvantifikují pro hlasování. Čím více uživatelů sází a čím delší je doba sázky, tím větší hlasovací sílu uživatelé akumulují.

Love Hate Inu

Love Hate Inu kromě toho také dal do předprodeje 90 % tokenů LHINU z celkové pevné nabídky 100 miliard. Zbývajících 10 % bude následně použito na vývoj, marketing a jako odměny. Samotný předprodej nativního tokenu LHINU zaznamenal aktuálně velký úspěch, když za pouhé dva týdny od jeho spuštění získal přes 2 miliony USD. Investoři, kteří by se chtěli zapojit do předprodeje si mohou token koupit za cenu 0,000095 USDT. Za tuto cenu bude token k dispozice ještě šest dní, poté se jeho cena automaticky zvýší na 0,000105 USDT.

Zúčastnit se předprodeje

Originální článek Kryptoměny ve Venezuele trápí korupce, vláda zasáhla pochází z webu CryptoSvet.cz.