Kryptoměnový trh poprvé po 5 měsících překročil 300 mld. USD

Kryptoměnový trh začal růst a dostal se největší hodnotu za posledních pět měsíců. Hodnota kryptoměnového trhu je v době psaní textu 311 miliard amerických dolarů. Růst zažívají i některé alternativní kryptoměny. Například Ethereum.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na naše YouTube video o BTC

Cena kryptoměň se vyšplhala na 311 miliard amerických dolarů

Trh s kryptoměnami zažívá nebývalý růst. Přes víkend vyrostl o více jak 17 miliard a v pondělí růst pokračoval. Pohyb dostal tržní kapitalizaci na hodnotu, která nebyla k vidění od února.

Zdroj: CMC

Rok 2019 byl po téměř celou svoji dobu nudný a plochý. Nicméně ke konci roku začal růst. V únoru stál trh již 308 miliard amerických dolarů. To bylo v době, kdy se objevovaly první zprávy o nákaze koronavirem, nicméně hrozba pro nás byla stále vzdálená.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

Bitcoin a Ethereum vedou růst

Hlavními aktéry pondělního dne byla kryptoměna Ethereum a vlajková loď kryptoměn Bitcoin. Obě dvě si připsaly několik procent. Ethereum kvůli blížícímu se startu verze 2.0 a BTC kvůli obavám, které mají investoři z nepřetržitého tisku peněz. Reaguje také zlato, které se dostalo v pondělí na ATH, kdy překročilo svůj rekord z roku 2011. Stojí teď zhruba 1940 USD za unci.

Další pohyb hlavní kryptoměny rozhodne, co se bude s trhem dít dál. Tento týden bude určitě zajímavé a důležité cenu hlavního tokenu sledovat.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Kryptoměnový trh poprvé po 5 měsících překročil 300 mld. USD pochází z webu CryptoSvet.cz .