Koronavirus se šíří, co na to akcie a Bitcoin – Binance darovala peníze

Koronavirus se šíří do dalších částí světa. Ve Francii v době psaní článku hlásí dvojici nakažených. V USA stejně tak, plus vyšetřují dalších 63 podezřelých. Dnes se vyskytl také v Rakousku a nakaženou osobou je čínská letuška. Akciové trhy se propadly o celé procento. Bitcoin zažil pád také, ale drží se na 8400 USD. Mezitím CEO Binance Changpeng Zhao ohlásil, že jeho společnost daruje čínskému městu Wuhan 1,5 milionů amerických dolarů.

Koronavirus vyvolává paniku, nicméně zatím se není čeho bát Obavy jsou znásobené tím, že začíná nový čínský rok. Ten tradičně představuje zvýšení turismu a obchodu mezi státy EU, USA a Čínou. Světová zdravotnická organizace vyzývá ke klidu, nicméně akciové trhy se bojí epidemie v Číně a adekvátně na to reagují. Čína patří mezi největší ekonomiky světa a nejlidnatější státy, což je nebezpečná kombinace.

Mohlo by vás zajímat: Elon Musk odhalil, co si opravdu myslí o kryptoměnách

Propad BTC byl nicméně poněkud odlišný. Kryptoměna se propadla ještě před potvrzením zpráv o nakažených v US. Avšak akciové trhy se díky výraznému bullish trendu propadly ze svých ATH.

Binance přispívá 1,5 milionů USD Charita založená CEO Binance se rozhodla poslat do města Wuhan pomůcky za 1,5 milionů amerických dolarů. Mezi ně patří i 8000 masek. Nicméně Changpeng Zhao přiznává, že kryptoměny nebudou hrát roli. Je potřeba využít všech možných tras k tomu, aby se do města zdravotnické pomůcky dostaly.

For #Wuhan , not realistic to do crypto to end beneficiaries.

Binance pledged 10m RMB ($1.5m USD) to help #coronavirus victims.

We didn’t make any announcements. But BCF/Binance team has been busy for the last few days.

Still need help to arrange logistics locally.🙋‍♀️ https://t.co/UH6FXgVSrX

— CZ Binance (@cz_binance) January 25, 2020

CZ také vyzval k tomu, aby mu lidi psali o možných trasách, které stále fungují.

Originální článek Koronavirus se šíří, co na to akcie a Bitcoin – Binance darovala peníze pochází z webu CryptoSvet.cz .