Korejské banky budou používat Chainlink

Některé korejské banky jsou již blízko k uzavření dohody s Chainlinkem jako zdrojem pro ceny, které se jejich uživatelům zobrazí. Zvěsti byly zveřejněné na Twitteru TheNews.Asia, platformy specializující se na informace o fintech, blockchainu a kryptu v Asii.

„Chainlink a korejské banky IBK Bank, Shinhan Bank, KEB Bank, NH Bank a CenterPrime chtějí sdílet data o cenách pro uživatele“.

Chainlink and Korean banks IBK Bank, Shinhan Bank, KEB Bank, NH Bank, and CenterPrime are looking to share price data to users.@chainlink #chainlink $LINK pic.twitter.com/rsJKAjt43r

— TheNews.Asia (더뉴스아시아) (@TheNewsDotAsia) July 24, 2020

Tweet obsahuje tag oficiálního profilu Chainlink, který zprávy ještě nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Šéfredaktor TheNews.Asia, Brian Newar, dodal, že oficiální oznámení bude zveřejněno během následujících pár dní.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na naše YouTube video o BTC

Budou korejské banky používat Chainlink?

Vstup decentralizovaných oráklů Chainlinku do tradičního bankovního sektoru by byl dalším krokem tohoto projektu a zdá se i dobrým nápadem, pokud jde o svěřování, shromažďování a zveřejňování důležitých údajů nástrojům, které nikdo neovládá.

Faktem je, že inteligentní smlouvy, na nichž jsou založeny, jsou důvěryhodné, bezpečné a spolehlivé. Chainlink zaručuje dostatečnou decentralizaci správy dat pomocí různých operátorů uzlů, kteří jsou motivováni k poskytování odpovídajících údajů, a různých zdrojů aby byla zajištěna maximální spolehlivost.

Kromě toho lze orákly Chainlinku integrovat do jakékoli platformy, a to díky externím adaptérům, které mohou data načíst. Cílem je získat bezpečná a zaručená data odolná vůči neoprávněné manipulaci.

To znamená, že bankovní sektor také začíná chápat, jak by mohla být užitečná data získaná tímto způsobem, takže by nemělo být žádným překvapením, že některé korejské banky se rozhodly tyto orákly použít. Jižní Korea je zdaleka jednou z nejpokrokovější zemí v přijímání technologií založených na blockchainu. Korejci sami investují do kryptoměny značné prostředky.

Před několika měsíci, uprostřed nouzové situace, způsobené pandemií koronaviru, parlament asijské země jednomyslně hlasoval pro nová nařízení týkající se kryptoměn. Ta pravděpodobně posunula tyto technologie do hlavního proudu v Jižní Koreji.

Platforma Weiss Crypto Ratings již minulý rok uvedla, že přijetí oráklů Chainlinku se musí zvýšit, a tak tomu také je. V důsledku toho cena tokenu LINK v průběhu roku 2020 prudce stoupla a s ní se také zvýšil objem transakcí na ETH blockchainu.

Oficiální potvrzení této zprávy budeme sledovat. Byl by to další krok k adopci a zavedení blockchainových technologií v „normálním“ světě.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Korejské banky budou používat Chainlink pochází z webu CryptoSvet.cz .