Komunita Ethereum se skládá na vyřešení tíživého problému

Komunita kolem blockchainu a kryptoměny Ethereum se skládá, aby společně vyřešila dlouhotrvající problém. Tím je nedostatečná škálovatelnost celé sítě, kvůli které migrují decentralizované aplikace na nové projekty. Zatím se vybralo 43 ETH a 16 000 amerických dolarů.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu v jednom videu

Komunita se skládá na lepší škálovatelnost

Projekt se nazývá EIP1559 a rychle dostává pozornost. Vybralo se již 43 ETH a 16 827 USD v DeFi tokenu DAI. Cílem projektu je vyřešit extrémně velké poplatky a škálovatelnost. Projekt těží také z toho, že před několika týdny proběhla dvojice transakcí, kde údajný vyděrač spálil 5 milionů USD na poplatcích síti.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

2500 USD přispěl i jeden z hlavních vývojářů sítě Eric Conner, který nezapomněl celý záměr propagovat na sociální síti Twitter, kde přilákal dalších 300 reakcí.

EIP1559 má za cíl změnit to, jak fungují na síti poplatky. Místo zadávání na straně uživatele by je určovala samotná síť podle toho, jak moc je vytížená. Výhodou je, že nikdo za službu nepřeplácí a dosahuje se velké efektivity. Nevýhodou je naopak to, že těžaři přijdou o složku svých příjmů. A to by se mohlo na výkonu sítě značně negativně podepsat.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Komunita Ethereum se skládá na vyřešení tíživého problému pochází z webu CryptoSvet.cz .