Jak snadné je zmanipulovat kryptotrh, fake news napumpovaly Litecoin o 35%

Cena Litecoinu (LTC) dnes vystoupala na více než 237 dolarů po fake news na hlavních krypto zpravodajských webech, že ​​americký maloobchodník Walmart zavede možnost platby touto kryptoměnou ve svém e-shopu. Vše vycházelo z jedné tiskové zprávy.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

Jedna tisková zpráva napumpovala Litecoin

CNBC, Reuters, Decrypt a další v pondělí uvedli, že Walmart plánuje zavést od 1. října platby Litecoinem pro své e-shopy v rámci partnerství s Litecoin Foundation, organizace financující ekosystém Litecoin. Zprávy vznikly z jediné tiskové zprávy distribuční služby GlobeNewsWire, která tvrdí, že se Walmart rozhodl přijmout LTC pro platby na základě jeho levnějších a rychlejších funkcí a tokenu, který nemá žádnou centrální autoritu. Obsahovala i údajné citace od tvůrce Litecoinu Charlieho Lee.

Náznaky, že tisková zpráva mohla být nepravdivá, však byly v době zveřejnění evidentní. Byl distribuován prostřednictvím kanálu třetí strany a nebyl sdílen prostřednictvím oficiálního tiskového webu společnosti Walmart.

Doména autora PR článku Williama Whitea byla „walmart-corp.com“. Tato doména byla vytvořena na konci srpna.

Zprávy o údajném partnerství se přesto rychle šířily, nejprve pomocí účtů na Twitteru a později hlavních zpravodajských organizací jako Reuters a CNBC.

Podle CNBC  mluvčí společnosti Walmart potvrdil, že tisková zpráva „není autentická“ zhruba hodinu poté, co prvotní zpráva vyvolala humbuk. Cena LTC vzrostla o více než 35% bezprostředně po zveřejnění zpráv – ze 175 dolarů na měsíční maximum více než 237 dolarů – než prudce klesla. V době psaní článku je cena zpět na 177 dolarech.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

 

 

Originální článek Jak snadné je zmanipulovat kryptotrh, fake news napumpovaly Litecoin o 35% pochází z webu CryptoSvet.cz.