Jack Dorsey údajně odstupuje z funkce generálního ředitele Twitteru

Jack Dorsey se údajně rozhodl odstoupit z funkce generálního ředitele Twitteru.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Jack Dorsey údajně končí jako generální ředitel Twitteru

Cena akcií Twitteru vystřelila o dvouciferné hodnoty, když se objevily zprávy, že se generální ředitel gigantu mezi sociálními sítěmi, Jack Dorsey, rozhodl skončit.

O rozhodnutí Jacka Dorseyho odstoupit z funkce generálního ředitele Twitteru informovala CNBC 29. listopadu.
Tato zpráva je v poněkud překvapivá, vzhledem k podpoře, kterou Dorsey měl.

Minulý rok se objevily zprávy, že zainteresovaná strana Twitteru, Paul Singer, miliardář, investor a zakladatel Elliot Management Corp, chce Dorseyho nahradit.

Dorsey (45) v současnosti působí jako generální ředitel Twitteru a Square, jeho společnosti pro digitální platby. Paul Singer přemýšlel o tom, zda by Dorsey měl řídit obě veřejné společnosti a vyzval ho, aby odstoupil z funkce generálního ředitele jedné z nich, než investiční firma dosáhla dohody s vedením společnosti.

Krátce poté se tedy ukázalo, že na své pozici zůstane, což bylo pro příznivce Bitcoinu (BTC) považováno za pozitivní zprávu, protože Dorsey patří mezi nejznámější zastánce primární kryptoměny.

V minulosti opakovaně zdůraznil přednosti BTC a dokonce během bitcoinové konference v roce 2021 uvedl, že by přestal být generálním ředitelem Twitteru a Square, pokud by ho BTC potřeboval, což vyvolává otázku, zda přesně to neudělal.

Přesto to vyvolá uvnitř komunity mnoho otázek ohledně toho, co se stane se vztahem mezi Twitterem a Bitcoinem. Tato sociální síť kryptoměnu velmi podporuje, což dokládá zavedení BTC tipů.

Zprávy o odstoupení Dorseyho jako CEO Twitteru vyvolaly prudký nárůst cen akcií společnosti, které otevřely o 10 % výše než při posledním uzavření.

Není jasné, kdo bude nástupcem Dorseyho, ani kdy se tak stane. Pokud ale odstoupí, příští generální ředitel bude muset splnit agresivní interní cíle Twitteru. Společnost začátkem tohoto roku uvedla, že do konce roku 2023 chce mít 315 milionů zpeněžitelných denních aktivních uživatelů a v tomto roce alespoň zdvojnásobit své roční příjmy.

Dorsey, který založil giganta mezi sociálními sítěmi v roce 2006, působil jako generální ředitel do roku 2008, než byl v této pozici nahrazen. Na Twitter se vrátil jako šéf v roce 2015 poté, co bývalý generální ředitel Dick Costolo odstoupil.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Jack Dorsey údajně odstupuje z funkce generálního ředitele Twitteru pochází z webu CryptoSvet.cz.