Izraelská centrální banka je připravena zahájit pilot své CBDC

Izraelská centrální banka je údajně připravena zahájit pilot své digitální měny centrální banky (CBDC) a mohla by fungovat s Ethereem jako základním blockchainem.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Další krok ke spuštění CBDC v Izraeli

Mnoho zemí, včetně Číny, Japonska, Francie, Švédska a dalších, roky pracovalo na vývoji digitalizované verze své národní měny. Podle zprávy z portálu Globes se k tomuto trendu připojila také izraelská centrální banka, která je v počátečních fázích vydávání CBDC.

Centrální banka údajně provedla první zkoušku pomocí blockchainu, ale nepotvrdila, zda by Ethereum bylo skutečně součástí programu, ale rozhodně patří mezi technologie, o nichž banka v počátečních fázích uvažuje. Yoav Soffer, projektový manažer CBDC v Bank of Israel, řekl:

„Udělali jsme zkoušku s technologií Ethereum, ne proto, že si myslíme, že je to nutně technologie, kterou použijeme, ale protože to byla technologie, kterou jsme měli k dispozici, abychom si to vyzkoušeli a abychom pochopili její výhody a nevýhody.“

Během testování CBDC došlo k digitální a technické implementaci digitálních šekelů, zkoušky byly prováděny na Ethereu s digitální peněženkou. Účastníci poslali přiřazený digitální šekel z jedné peněženky do druhé. Technologie Ethereum použitá pro testy byla zcela odlišná od hlavního blockchainu, který pohání kryptoměnu ETH.

Izraelská centrální banka zkoumá ekonomické, právní a technologické aspekty CBDC

Izraelská centrální banka během svého testování testovala ekonomické, právní a technologické aspekty CBDC a použila podobnou technologii, jakou dříve používaly centrální banky Austrálie, Hongkongu a Thajska.

„Je docela náročné vést takový projekt. Projekty v Bank of Israel mají obecně data zahájení a ukončení. Víte, kdy skončí a čeho je třeba na cestě dosáhnout. Teď se vším, co z toho vyplývá, nevíme, kdy tento projekt skončí.“ řekl Soffer na konferenci minulý týden.

Během pandemie COVID-19 jsou v Izraeli na vzestupu digitální platební metody. CBDC by tedy mohla mít mezi místními obyvateli podporu. Izraelská banka si však není jistá, zda dokáže navrhnout takovou digitální verzi šekelu, která by mohla sloužit všem potřebám místního obyvatelstva. Například nejvyšší finanční instituce v Izraeli musí mít řešení pro případ nouze nebo výpadku sítě, aby lidé mohli vyřizovat transakce i offline.

V tomto ohledu Čína v současné době vede závod se svým digitálním juanem, který je téměř připravený ke spuštění. Veřejné testy digitálního juanu probíhají již téměř dva roky po dokončení jeho vývoje v roce 2019.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Izraelská centrální banka je připravena zahájit pilot své CBDC pochází z webu CryptoSvet.cz.