Globální nejistota pomáhá zlatu, Bitcoinu a zlatem krytým stablecoinům

Běh býků skrze trh s Bitcoinem a zlatem pokračoval i celé pondělí. Zlato dosáhlo svého ATH a kryptoměna Bitcoin s velkou silou překročila 10 000 amerických dolarů. Zřejmě jde o strach z oslabující se světové ekonomiky a oslabování amerického dolaru.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na naše YouTube video o BTC

Zlato a Bitcoin zažívají růst během strachu z další mocné vlny koronaviru

Zlato vyrazilo přes 1900 amerických dolarů a zaznamenalo svoji nejvyšší cenu v historii, která překračovala dřívější rekord vytvořený během finanční krize roku 2011. Index amerických akcií minulý týden upadal.

Zdroj: The Block Crypto

Plátek The Financial Times před nedávnem informoval, že zlato je nejvýkonnějším aktivem. Důvodem k jeho růstu je strach kolem nemoci COVID-19. Jistou roli hraje také možnost inflace kvůli monetární politice Spojených států Amerických.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

Goldman Sachs se domnívá, že americký dolar je v potížích. Vidí u něj „strukturální slabiny“ . Podle banky byl dolar silně zasažen tím, že se dařilo Evropské unii a euru.

Přísun kapitálu zažívá i Bitcoin a stablecoiny, které jsou kryté zlatem. Společnost Tether hlásí šedesátinásobný nárůst obchodovaného objemu. Tokenizované zlato se ukázalo jako dobrý nápad.

CTO Tetheru Paolo Ardoino řekl:

„Jelikož nikdo nemohl předvídat několik výzev, kterými jsme si během roku 2020 prošli, tak mnozí evidentně ocenili přístup k zlatu.“

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Globální nejistota pomáhá zlatu, Bitcoinu a zlatem krytým stablecoinům pochází z webu CryptoSvet.cz .