Facebook data: Jak skrýt data na Facebooku?

Váš Facebook účet s sebou nese hlubokou digitální stopu. Co když ale nechcete, aby Facebook data pokud možno neměl? Jak skrýt data na Facebooku? Samozřejmě samotná společnost se živí tím, že cílí reklamu na základě vašich informací. Nicméně zákony umožňují do jisté míry se od této povinnosti odchýlit. Dnes se podíváme na to, jak anonymitu zvýšit. Nabízí se hned pětice možností.

1. Proklikat se a zrušit na míru šité reklamy Nejdříve je potřeba limitovat to, jak váš Facebook účet limituje reklamu.

Připravte se na naprostý epos plný klikání. Nejdříve napravo nahoře rozjedete lištu, ve které vstoupíte do nastavení. Poté na „Vaše informace na Facebooku“ .  Dále na přístup k vaším informacím. Zde se objeví stránka, která již klasické rozhraní nastavení nepřipomíná. Skoro úplně dole najdete správu reklam.

Na další stránce jednoduše pomalu odstraníte vše, co nechcete, aby Facebook věděl. Nicméně i přesto se nezbavíte věku, pohlaví a zájmů přátel.

2. Žádné aplikace třetích stran Dále je vhodné přestat používat aplikace třetí strany. Ano, je příjemné pouze klikat na „Přihlásit se přes Facebook“ , ale pokud chcete maximalizovat své soukromí, jedná se o jasný a jednoduchý krok.

Facebook totiž pokaždé předá nějaké vaše informace třetím stranám. Ty je použijí opět ke sledování a šití reklamy.

3. Používat blokaci reklamy Některé prohlížeče, jako je Brave, Safari a Opera umožňují automatické blokování reklamy a cookies.

Obzvláště Brave získává v naší kryptoměnové komunitě mnoho uživatelů. Vypnout se dá téměř vše. Od sledování lokace po vypnutí sledovacích cookies třetích stran. Přemýšleli jste někdy, proč Facebook ví, co jste hledali na Google? Přesně proto.

Stáhněte si Brave a vše toto máte od základu. Ale pozor, může to limitovat to, jak Facebook funguje.

4. VPN a zákaz lokace Jak skrýt data na Facebooku, které určují, kde se pohybujete? Prvním krokem je samozřejmě zakázat to na samotném mobilním zařízení. Až projdete tímto krokem, můžete si také stáhnout VPN .

VPN je síť, která kryje vaši pozici. Díky serverům v Panamě je tak u většiny velice těžké zjistit, kde se pohybujete. Pro Facebook nemožné, protože jako soukromá společnost k takovým věcem nemůže mít přístup.

5. Prostě přestat Pokud je potřeba držet tep na době, tak Telegram. Pokud se bavit s přáteli, tak Telegram. Pokud je potřeba sledovat grafický obsah, tak roboty na zasílání novinek. Pro mnoho lidí Facebook prostě nestojí za používání.

 

Originální článek Facebook data: Jak skrýt data na Facebooku? pochází z webu CryptoSvet.cz .