Ethereum je daleko před ostatními konkurenty, tvrdí investiční ředitel Pantera Capital

Mnoho lidí v kryptosvětě hodně mluví o rostoucí dominanci ostatních konkurentů Etherea a hrozbě, které čelí druhá největší kryptoplatforma na světě. Investiční ředitel Pantera Capital Joey Krug všechny s tímto tvrzením nesouhlasí a řekl, že Ethereum je daleko před svými konkurenty. A navzdory současné rostoucí konkurenci je nepravděpodobné, že by někdo ohrozil dominanci světově nejpoužívanější blockchainové sítě.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Investiční ředitel Pantera Capital mluví o Ethereu

Tyto komentáře od Joeyho Kruga přišly během jeho nedávného rozhovoru pro Bloomberg. Krug dále uvedl, že Ethereum bude v příštím desetiletí dominantní součástí globálního finančního ekosystému. Krug učinil odvážnou předpověď a dodal, že v příštích deseti letech se 50 % globálních finančních transakcí bude uskutečňovat přes Ethereum.

„Pokud posunete čas o 10 až 20 let dopředu, velmi značné procento, možná i severně na 50 %, světových finančních transakcí bude nějakým způsobem spojeno s Ethereem,“ řekl. Krug je tedy zjevně docela optimistický ohledně světové sítě číslo jedna pro smart kontrakty. Věří tedy, že konkurenční sítě jako Solana, Polkadot a Cardano nepředstavují pro Ethereum žádnou hrozbu.

Kritici Etherea však tvrdí, že síť ztrácí půdu ve srovnání s konkurencí díky pomalému vývoje sítě. Ostatní sítě zaznamenaly za poslední rok nebo dva obrovský růst.

Ethereum – centrum finančních služeb

Ethereum je první síť svého druhu, která se stala centrem pro decentralizované finanční služby. Popularita Etherea raketově vzrostla s růstem Decentralizovaných financí (DeFi).

Kromě toho je blockchain také hostitelem několika nových finančních aplikací. Ale s mnoha takovými aplikacemi postavenými na Ethereu, blockchain v současnosti čelí problému přetížení. V důsledku toho se zpoždění transakcí na Ethereu rychle zvyšuje spolu s raketovým nárůstem transakčních poplatků.

Vývojáři Etherea již pracují na přechodu na Proof-of-Stake (PoS) Ethereum 2.0. Zdá se však, že k přechodu nedojde dříve než v roce 2023.

Současně se také prosazují řešení na vrstvě 2. Pro platformy jako Polygon Network, které si v poslední době získaly obrovskou popularitu díky extrémně nízkým poplatkům. Na druhou stranu, dalšísítě vrstvy 1, jako je Solana, také řeší tyto zásadní problémy.

Konkurenti Etherea však čelí i dalším technickým problémům. Například blockchain Solana za poslední rok čelil šesti výpadkům. Krug věří, že existuje příliš mnoho kompromisů, které konkurenti Etherea dělají na straně decentralizace, které Ethereum nedělá.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Ethereum je daleko před ostatními konkurenty, tvrdí investiční ředitel Pantera Capital pochází z webu CryptoSvet.cz.