Ethereum 2.0: Už se ví datum spuštění testnetu!

Nejnovější verze testovací sítě Ethereum 2.0 bude spuštěna 29. června 2020. Síť zvaná Altona je prakticky připravená k vypuštění. Nyní se pouze čeká na to, jestli budou vývojáři připraveni na okamžité zachycování prvních chyb.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu v jednom videu

Ethereum 2.0 Altona již 29. června

Afri Schoedon, hlavní koordinátor spuštění sítě, prohlásil, že minimální vklad na testnet byl překonán. Nic dalšího tedy spuštění projektu nebrání. Schoedon věří, že samotné bezproblémové první spuštění sítě by bylo obrovským úspěchem.

Altona bude první sítí, která bude využívat vylepšenou specifikaci 0.12 pro druhou verzi Ethereum. Půjde o vůbec první testovací sít, která se zaměřuje na široký počet uživatelů. Vývojáři už jsou připravení na to, že začnou odchytávat ty největší chyby.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

V předešlých a menších aktualizacích bylo odhaleno několik chyb. Programátoři věří a doufají, že verze z konce června bude dostatečně stabilní na to, aby byla zpřístupněna nejširší veřejnosti.

Nová verze Ethereum má řešit problémy se škálovatelností a nevýhodnou těžbou kryptoměny. Díky novému systému bude naprosto překopán způsob potvrzování bloků. Místo PoW bude síť založená na PoS, tedy skončí éra velkých hal těžících kryptoměnu ETH. Místo toho bude bloky síť potvrzovat sama.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Ethereum 2.0: Už se ví datum spuštění testnetu! pochází z webu CryptoSvet.cz .