ETH hashrate je na nových maximech, těžaři obnovili provoz mimo Čínu

ETH hashrate nedávno dosáhl nového historického maxima (ATH), protože těžaři obnovili provoz po zákroku čínských úřadů začátkem tohoto roku.

Připomeňme, že hashrate Etherea (ETH) dosáhl vrcholu 632,8 TH/s 19. května 2021, těsně poté, co druhá největší kryptoměna dosáhla ATH přes 4 300 dolarů. Hashrate však začal klesat poté, co čínské úřady zahájily kroky proti aktivitám souvisejícím s kryptoměnami, zejména proti těžbě, 21. května 2020.

Tento krok nejenže způsobil pokles ceny Etherea z 3 399 na 2 502 dolarů, ale také se to odrazilo na hashratu sítě, který klesl na tříměsíční minimum, protože těžaři neměli jinou možnost než zavřít své farmy a přestěhovat se do zemí, které mají přátelštější krypto regulace.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

ETH hashrate na novém ATH

V září 2021 se počet těžařů ETH v Číně snížil a zdá se, že mnozí již obnovili provoz v jiných regionech, což je zřejmé z rostoucího výpočetního výkonu v síti. Podle údajů platformy Etherscan dosáhl hashrate sítě historického maxima 715,4 TH/s, což naznačuje, že se těžaři vzpamatovali z důsledků čínského zákroku a exodus je zřejmě u konce.

chart 8
zdroj: etherscan.io

Těžaři Etherea prokázali odolnost v posledních několika měsících navzdory čínským zásahům a nedávnému hard forku London, který byl zaveden počátkem minulého měsíce. Upgrade, který je nedílnou součástí cesty sítě k verzi 2.0, která nakonec pro Etherum skončí migrací z algoritmu proof-of-work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Hard fork London byl implementován za účelem snížení síťových poplatků spálením algoritmicky určeného základního poplatku spojeného se zpracováním transakcí. Podle údajů na Dune Analytics bylo od hard forku spáleno přes 295 339 ETH (více než 1 miliarda dolarů), které byly původně určeny jako odměna pro těžaře.

S upgradem mnozí věřili, že dojde k masivnímu exodu těžařů z Etherea do jiných sítí. Navzdory spekulacím zůstali těžaři Etherea odhodlaní.

Bitcoinový hashrate se také zotavuje

Mezitím se výpočetní síla v bitcoinové síti také začala vzpamatovávat z čínských zásahů a nadále posiluje, protože mnoho těžařů Bitcoinu (BTC) obnovilo své aktivity v přívětivějších jurisdikcích.

Metriky v řetězci, jako je hashrate a obtížnost na BTC blockchainu, ukazují, že to nejhorší pro síť může být za námi. Hashrate Bitcoinu se od minima v roce 2021 více než zdvojnásobil a v současné době je nad 130 GH/s.

hash rate
zdroj: Blockchain.com

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

Originální článek ETH hashrate je na nových maximech, těžaři obnovili provoz mimo Čínu pochází z webu CryptoSvet.cz.