Elon Musk vysvětluje Peteru Schiffovi, co jsou peníze

Elon Musk vysvětluje Peteru Schiffovi, co jsou peníze

Generální ředitel společnosti Tesla vyložil své myšlenky o tom, co jsou peníze, v rozhovoru na Twitteru s Peterem Schiffem.

Bitcoin se nedávno stal bilionovým aktivem, protože jeho cena také vzrostla přes 57 000 dolarů. O několik hodin později se dostalo pozornosti Ethereu, když token překročil vytouženou hranici 2 000 dolarů. Dobře si vedlo i několik dalších kryptoměn. Elon Musk, je toho názoru, že ceny obou digitálních měn se zdají být vysoké.

Nenechte si ujít naše video: Binance Futures návod – jak obchodovat s pákou

Elon Musk vysvětloval, co jsou peníze

Pro-zlatý a anti-bitcoinový ekonom Peter Schiff je opět u toho. Předseda Schiff Gold je známý svými neúnavnými anti-bitcoinovými tweety. Nedávno nazval Bitcoin „největší bublinou vůbec“. Ve své poslední epizodě se zmínil o nedávném tweetu Elona Muska, kde generální ředitel společnosti Tesla uvedl, že Bitcoin je téměř stejně špatný jako fiat. Schiff tvrdil, že BTC je horší než fiat měny. Zakončil to tím, že zlato je lepší volba než Bitcoin a fiat. V reakci na to Elon Musk uvedl:

“Peníze jsou data, která lidem umožňují vyhnout se nepříjemnostem směnného obchodu a tato, stejně jako všechna data, podléhají latenci a chybám. Systém se bude vyvíjet k tomu, který minimalizuje obojí.”

Také uvedl, že ceny největších kryptoměn, BTC a ETH se zdají vysoké. Cena Bitcoinu vzrostla od začátku prosince 2020 o 190%. Ethereum za stejné období o více než 240%. Z bitcoinového růstu těží také Tesla Elona Muska. Společnost zabývající se elektromobily má větší zisk z bitcoinové investice ve výši 1,5 miliardy USD než prodejem automobilů v roce 220.

Přichází korekce?

Mnoho lidí v komunitě kryptoměn, kteří po prudkém nárůstu v roce 2017 prožili vážný medvědí trh, se obává aktuálního vývoje ceny Bitcoinu. Je však třeba poznamenat, že srovnání obou situací pravděpodobně nepřinese žádný užitek. V roce 2017 byly cenové výbuchy způsobeny retailovou euforií. A zatímco drobní investoři nepochybně podporují současnou dynamiku trhu, existuje obrovský rozdíl – instituce.

Je nemožné přehlížet skutečnost, že mnoho společností, včetně společností kótovaných na burze a dokonce i Tesla, zavedly Bitcoin do své rozvahy. Viděli jsme, jak se hedgeové fondy zapojily do kryptoměny jako prostředku boje s inflací uprostřed nekonečného tisku peněz. Díky tomu se mnoho zastánců domnívá, že Bitcoin je ve skutečnosti stále podhodnocen a současná poptávka po něm výrazně převažuje nad již omezenou nabídkou.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + bonus pro čtenáře

Originální článek Elon Musk vysvětluje Peteru Schiffovi, co jsou peníze pochází z webu CryptoSvet.cz.