Elon Musk si koupil psa Shiba Inu a klony Dogecoinu rychle vyletěly

Generální ředitel společnosti Tesla – Elon Musk – koupil nového psa a dal mu jméno Floki – zatím nic výjimečného. Jméno štěněte ale způsobilo výkyvy v sektoru kryptoměn, přičemž nedávno vytvořené mince s názvem Floki raketově narostly na hodnotě.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

Hype meme coinů a role Elona Muska

Sektor kryptoměn má své poměrně kontroverzní momenty. Memecoiny jsou toho dobrým příkladem. Dogecoin – token vytvořený jako vtip v roce 2013 – letos vzrostl na popularitě, a to díky humbuku, který vytvořil Elon Musk a připojili se Mark Cuban, Snoop Dogg a další.

To mělo za následek obrovský nárůst cen, rekordy a v jednu chvíli tržní kapitalizaci téměř 100 miliard dolarů. Dogecoin byl čtvrtým největším digitálním aktivem a dělilo ho jen pár dolarů od překonání Binance Coinu. Meme coin měl větší hodnotu než Uber nebo Volkswagen AG.

Krypto vývojáři rychle reagovali. Začalo se objevovat mnoho klonů s jediným účelem, všechny se snažili využít mánii.

Zdá se, že šílenství se nyní uklidnilo, přičemž od vrcholu DOGE poklesl o 70%. Vliv Elona Muska je však stále velmi silný a jeho činy stále vedou k novému zajímavému vývoji na trhu.

Mince Floki na Měsíc

Miliardář na Twitteru uvedl, že si koupil nového psa. Trochu očekávaně je to Shiba Inu (inspirace pro Dogecoin). Malé štěně se jmenuje Floki.

Krátce poté, co Musk psa odhalil, začaly nové tokeny se stejným jménem raketově růst. Jedním z prvních byl Floki Inu – „nová kryptoměna, kterou vytvořili fanoušci a členové komunity Shiba Inu“. Web navíc uvádí:

“Floki Inu je šiba inu Elona Muska a je hladový po lahůdkách z vesmíru! Je hyperdeflační a vytvořený tak, aby vás odměňoval, takže s každou transakcí je do vaší peněženky přidáno více mincí Floki Inu. Toto malé štěně je průzkumník vesmíru – prostě ho milujte a sledujte, jak váš Floki Inu letí na Mars! “

Zdá se, že prozatím slib létání do vesmíru funguje, protože FLOKI vzrostl o 110% na 0,00004 dolaru.
Ale to není vše. Shiba Floki také odstartoval. Podle CoinMarketCap vyletěl o 1000% na 0,0000000065 dolaru.

Další data z agregátoru ukazují existenci několika dalších podobných tokenů – Floki Shiba (nárůst o 22%), Super Floki (80%) a BabySpaceFloki (pokles o 5%). Ale tito tři jsou “veterány” v sektoru kryptoměn, protože byli uvedeni na CMC v polovině července.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

Originální článek Elon Musk si koupil psa Shiba Inu a klony Dogecoinu rychle vyletěly pochází z webu CryptoSvet.cz.