Elon Musk odhalil, že lidé si mohou kupovat automobily Tesla za Bitcoin

Elon Musk odhalil, že lidé si mohou kupovat automobily Tesla za Bitcoin

Podle generálního ředitele společnosti Tesla Elona Muska mohou lidé, kteří chtějí koupit automobily Tesla, nyní platit za vozidla v Bitcoinu (BTC).

Naučte se obchodovat s pákou pro větší zisky, Jak obchodovat s pákou na Binance?

Automobily Tesla za BTC

Když bylo oznámeno, že Tesla koupila BTC v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, automobilka odhalila, že lidé brzy dostanou možnost platit za automobily Tesla v Bitcoinu. A nyní se tyto plány staly realitou. Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk ve svém tweetu oznámil, že kupující si nyní mohou pomocí Bitcoinu koupit jakékoli elektrické vozidlo společnosti.

Problém je v tom, že tato možnost je nyní k dispozici pouze lidem v USA. Očekává se však, že kupujícím z jiných zemí bude tato možnost poskytnuta později v tomto roce. Nově zavedená platba BTC je doplňkem k existujícím tradičním možnostem plateb. Vozidla společnosti Tesla zůstávají oceněná v USD a zákazníci, kteří chtějí platit v primární kryptoměně, zaplatí BTC ekvivalent uvedeného produktu.

Elon Musk dále odhalil podrobnosti o tom, jak Tesla plánuje zpracovat platby provedené v Bitcoinu. V samostatném tweetu uvedl Musk, že Tesla používá pouze interní a open source software a přímo obsluhuje bitcoinové uzly. Ve stejném tweetu Musk uvedl, že všechny BTC vyplacené společnosti zůstanou v digitálním aktivu a nebudou převedeny na fiat měnu.

Společnost Tesla poskytuje průvodce nově zavedenou platební metodou

Návštěvníci webu Tesla z adresy IP sídlící v USA nyní uvidí nový widget pro bitcoinové platby přidaný do možností plateb.

msedge NvDwkwZyth.0
zdroj: TheVerge

Společnost Tesla také zveřejnila řadu otázek a odpovědí, které zákazníkům pomohou s novou platební metodou. Společnost uvedla, že zákazníci mohou k provádění plateb buď naskenovat QR kód nebo zkopírovat a vložit bitcoinovou adresu společnosti. Dále uvedla, že potvrzení platby bude zasláno e-mailem a proces může trvat až šest hodin.

Platby provedené pomocí největší kryptoměny mohou vést ke ztrátě finančních prostředků pro odesílatele. Společnost varovala, že zákazníci by měli být při provádění plateb v Bitcoinu opatrní, protože transakce BTC nelze vrátit zpět. Zadání nesprávné adresy povede ke ztrátě digitálních aktiv.

Podmínky uvádějí, že Bitcoin je v současné době jediným digitálním aktivem, které společnost Tesla přijímá jako platbu za své produkty. „U nás nelze nakupovat pomocí žádného jiného digitálního aktiva, včetně bitcoinových forků, jako jsou Bitcoin Cash a Bitcoin SV. Naše bitcoinová digitální peněženka není nakonfigurována tak, aby detekovala nebo přijímala jiná digitální aktiva než Bitcoin.“

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + 40% sleva na obchody a cashbackem!

 

Originální článek Elon Musk odhalil, že lidé si mohou kupovat automobily Tesla za Bitcoin pochází z webu CryptoSvet.cz.