Elon Musk odhalil, co si opravdu myslí o kryptoměnách

CEO společností SpaceX a Tesla Elon Musk již o kryptoměnách psal na svůj Twitter několikrát. Nicméně zprávy a komentáře byly vždy mnohoznačné, ačkoliv jistým způsobem ukazovaly na to, že Elon Musk obdivuje kryptoměny a blockchain. Naopak Bitcoin ho neláká. Své  myšlenky rozvedl v podcastu z posledních dní.

SpaceX, Tesla, kryptoměny…? Muskova historie je silně provázaná s financemi. V roce 1999 založil společnost X.com, což byla obdoba digitální banky. Z té se později stal PayPal. V podcastu to zmínil:

„Kdyby PayPal pokračoval v mém plánu, tak by možná nyní šlo o největší společnost na světě.“

Musk vidí největší problém ve zneužitelnosti BTC a jeho sítě.

„Existují transakce, které jsou mimo právní rámec. Samozřejmě, to se mění stát od státu a navíc se peníze používají taky, ale ty je navíc potřeba vyprat přes často složitý proces. Potřebujete most mezi nelegální a legální aktivitou. V tu chvíli přichází na řadu kryptoměny.“

Nicméně ačkoliv tato citace může vyznít špatně, Musk je fanoušek samotné technologie.

Říká:

„Myslím, že existuje hodně věcí, které jsou nelegální a neměly by tak zůstat. Myslím si, že někdy vlády prostě mají až příliš regulí.“

Musk často sám na téměř zbytečné precedenty v USA doplatil. Například, když vtipkoval o tom, že vykoupí akcie Tesly za 420 USD. 420, nebo 4/20 je totiž znamení marihuany.

Originální článek Elon Musk odhalil, co si opravdu myslí o kryptoměnách pochází z webu CryptoSvet.cz .