Elon Musk by mohl čelit vyšetřování ze strany SEC kvůli nákupu BTC, varují právníci

Elon Musk by mohl čelit vyšetřování ze strany SEC kvůli nákupu BTC, varují právníci

Americká komise pro cenné papíry (SEC) by mohla vyšetřovat Elona Muska kvůli nákupu Bitcoinu za 1,5 miliardy dolarů jeho společností Tesla, varovali někteří právní odborníci, včetně bývalého úředníka SEC pro vymáhání. Vzhledem k načasování nákupu Bitcoinu a Muskovým četným tweetům na toto téma někteří tvrdí, že SEC záležitost prozkoumá.

Nenechte si ujít naše video: Binance Futures návod – jak obchodovat s pákou

Elon Musk by mohl čelit vyšetřování SEC

Minulý týden Tesla odhalila, že nakoupila značné množství Bitcoinu. “Investovali jsme celkem 1,5 miliardy dolarů do BTC … očekáváme, že začneme přijímat Bitcoin jako formu platby za naše produkty,” uvedla společnost.

Doug Davison, partner společnosti Linklaters a bývalý vedoucí pobočky SEC v divizi vymáhání, řekl:

“Nebylo by to překvapením – vzhledem k tweetům výkonného ředitele a dalších dramatických pohybů na trhu -, kdyby SEC kládla otázky ohledně uvedených skutečností a okolností.”

Generální ředitel společnosti Tesla a Spacex tweetoval o Bitcoinu v poslední době velmi často. 29. ledna změnil své bio na Twitteru na jedno slovo „Bitcoin“ a poté napsal: „Při zpětném pohledu to bylo nevyhnutelné.“ O několik dní později veřejně podpořil BTC, uvedl, že Bitcoin „je dobrá věc“ a “je na pokraji širšího přijetí běžnými finančníky.“ Jeho bio na Twitteru již neříká Bitcoin.

Vitor Constâncio, který působil jako viceprezident Evropské centrální banky (ECB), uvedl: „Nebylo zveřejněno, kdy společnost Tesla tuto investici provedla. V prosinci Musk uvedl, že Tesla si může BTC koupit, a poté následovalo mnoho prohlášení, že Bitcoin podporuje.“

“Bitcoiny stále rostly a investice společnosti Tesla se zhodnocovala. SEC to prozkoumá.”

Někteří věří, že SEC nenajde nic znepokojujícího. Mezi nimi je Thomas Gorman, partner mezinárodní advokátní kanceláře Dorsey Whitney a bývalý senior právník SEC. Očekává, že zaměstnanci SEC, kteří se zabývají Muskovými komentáři na sociálních sítích, zjistí, že odrážejí pouze jeho osobní víru.

Řada lidí se však domnívá, že Musk manipuloval s cenou BTC za účelem nákupu levných mincí. Mezi těmi je Nouriel Roubini, aka „Dr. Doom”, který je dlouhodobým bitcoinovým skeptikem. Muskovu akci nazval formou manipulace s trhem a trval na tom, že SEC by měla kroky ředitele Tesly prošetřit.

Musk se již dostal do potíží s SEC. V roce 2018 regulátor cenných papírů obvinil generálního ředitele společnosti Tesla z podvodu s cennými papíry v souvislosti s tweetem o jeho společnosti na výrobu elektromobilů. Musk a Tesla se dohodli na dohodě s regulátorem a zaplatili pokutu 40 milionů dolarů.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + bonus pro čtenáře

Originální článek Elon Musk by mohl čelit vyšetřování ze strany SEC kvůli nákupu BTC, varují právníci pochází z webu CryptoSvet.cz.