Dvě metriky ukazují, že stále nejsme na vrcholu bitcoinového cyklu

Dvě metriky ukazují, že stále nejsme na vrcholu bitcoinového cyklu

Navzdory nedávnému dosažení nového ročního maxima je metrika rychlosti Bitcoinu (BTC) stále daleko za předchozími bull runy. To znamená, že investoři považují primární kryptoměnu hlavně za uchovatele hodnoty namísto prostředku směny, což naznačuje, že probíhající býčí cyklus není ani zdaleka na vrcholu.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + 40% sleva na obchody a cashbackem!

Podle metriky rychlosti má BTC status uložiště hodnoty

Podle analytické společnosti CryptoQuant metrika rychlosti Bitcoinu vychází z „měření rychlosti, jakou v ekonomice cirkulují BTC“. Jinými slovy, ukazuje, zda se primární kryptoměna obecně používá jako platební prostředek – pokud je v síti vysoká aktivita – nebo jako uchovatel hodnoty – v případě, že je aktivita nižší.

Novější údaje společnosti naznačují, že se rychlost začala zvyšovat v polovině roku 2020 a dosáhla nového dvouletého maxima. Přesto je stále daleko od vrcholů během předchozích býčích cyklů v letech 2013 a 2017, což naznačuje, že během aktuálního bull runu stále existuje větší prostor pro další růst BTC.

Image
zdroj: Twitter

CryptoQuant dále uvedl, že každý vrchol cyklu dříve vykazoval u tohoto indikátoru „značnou medvědí divergenci“. Společnost však poznamenala, že během tohoto cyklu zatím „žádné nebyly vytvořeny“.

Mohl by Bitcoin odtud vzrůst ještě 4x?

Pokud předpokládáme, že data analytiků CryptoQuantu skutečně ukazují, že Bitcoin ještě nedosáhl svého vrcholu, stojí za to prozkoumat několik životaschopných cenových predikcí, které nedávno učinili podporovatelé největšího digitálního aktiva nebo které byly předvedeny pomocí indikátorů, aby určily, kde by se tento vrchol mohl nacházet.

Max Keizer, moderátor a hostitel pořadu Keizer Report, předpokládal do konce roku cenu ve výši 220 000 dolarů. Samostatný model stock to flow vidí BTC na 288 000 dolarech a metrika Long-Term Holder MVRV také ukázala, že Bitcoin by této úrovně mohl skutečně dosáhnout, pokud by se měla historie opakovat.

PIC1111
zdroj; cryptopotato

Ukazatel rezervního rizika Bitcoinu ukazuje také podobná čísla. Metrika použitá k posouzení důvěry dlouhodobých držitelů ve vztahu k ceně aktiva je stále relativně nízká, a to navzdory prudkému nárůstu cen BTC od října 2020.

Data analytické společnosti CoinMetrics ukazují, že když vaposledy bylo riziko rezerv na takových úrovních jako nyní, Bitcoin se prodával za 4 000 dolarů a hodnota se v následujících měsících zvýšila zhruba čtyřikrát. Pokud by se to mělo stát znovu, BTC vyskočí vysoko nad 200 000 dolarů.

Image
zdroj: Twitter

Naučte se obchodovat s pákou pro větší zisky, Jak obchodovat s pákou na Binance?

Originální článek Dvě metriky ukazují, že stále nejsme na vrcholu bitcoinového cyklu pochází z webu CryptoSvet.cz.