Důvody, proč cena najednou vyletěla na 7300 USD

Informační portál Cointelegraph přišel se zajímavou analýzou toho, proč včera během odpoledne cena krále kryptoměn vyskočila až na 7300 amerických dolarů. Do likvidace se tak dostalo 90 milionů amerických dolarů těch, kteří zvolili strategii short.

Výplach short pozic: Likvidace 90 milionů USD Informační portál přichází se zajímavými poznatky, které mají poodhalit důvody tak obrovského zájmu o nákup kryptoměny Bitcoin.

Co je Bitcoin a jak funguje? Podívejte se na video!

Analytik Joseph Young dává obrovský tlak za vinu nákupům s použitím páky. Při použití páky obchodníci nakupují na dluh, který později musí zaplatit ze svých výdělků.

Chvíli před výstřelem bylo na trhu téměř 60 % long pozic a pouhých 40 % short pozic. S tím, jak cena stoupala, byli nuceni shortaři řadit své pozice nákupem, aby minimalizovali své ztráty.

Dál už je to řetězová reakce. Nikdo neprodává a všichni nakupují. Tento trend se zlomil až na 7300 USD, kdy si začala většina vybírat své zisky.

Zdroj: Cointelegraph Článek také odkazuje na analytika s přezdívkou Flood, který na twitterovém účtu burcoval k vyšším cenám již při odrazu od silného supportu na 5900 USD.

Fenomén páky a Futures se do kryptoměn dostal během roku 2017, kdy ze značné části stál za obrovským nárůstem ceny, který se zastavil až na 20 000 USD. Futures od té doby zavedly i burzy jako Binance.

Mohlo by vás zajímat: BTC minery predávajú viacej mincí ako vyťažia

Originální článek Důvody, proč cena najednou vyletěla na 7300 USD pochází z webu CryptoSvet.cz .