Dominance Bitcoinu opět roste: Co bude s altcoiny

Dominance Bitcoinu v posledních měsících stabilně klesala. Nicméně sezóna altcoinů nás ještě nečeká. Poslední býčí běh totiž zasadil téměř všem velkou ránu. Podíl kryptoměny Bitcoin na celkové tržní kapitalizaci doslova vystřelil do nebes. Co bude s alternativními kryptoměnami dále?

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

Dominance Bitcoinu roste: Odkládá se sezóna altcoinů?

Býčí běh by mohl být za dveřmi. Nicméně alternativní kryptoměny stále mají problémy s tím udržet si tržní kapitalizaci. Velký růst kryptoměny Bitcoin tomu vůbec nepomáhá.

Před několika týdny tržní poměr kapitalizace BTC vůči altcoinům dostal velkou ránu a propadl se pod klíčovou hladinu. Když v roce 2017 praskla bublina kolem kryptoměn, právě kryptoměny jako je Cardano, Ethereum a Ripple to odnesly nejvíce.

Bitcoin našel své dno na 84 % propadu. Ostatní kryptoměny se dostaly pod 90 % a některé dokonce ztratily až 99 % své hodnoty. A to i ty, které si jinak vedly obzvláště dobře a jejich kapitalizace není vůbec zanedbatelná.

Z grafu je vidět, že se podařilo nakonec zachránit jednu z klíčových hladin. Avšak i tak je propad na grafu znát. Tato formace je často spojována s býčím během Bitcoinu. Je však nutné mít na mysli, že do plné formace ještě zbývá mnoho času. V nejbližších týdnech nás tedy nic dobrého nejspíše nečeká a musíme doufat, že se formace nenaplní.

Mohlo by vás zajímat: Taliani najviac veria v budúcnosť kryptomien, Briti sú skeptickí

Originální článek Dominance Bitcoinu opět roste: Co bude s altcoiny pochází z webu CryptoSvet.cz .