Doktor zaplatil BTC v hodnotě 60 000 dolarů najemným vrahům, aby unesli jeho manželku

Dr. Ronald Craig 55 letý bývalý neonatolog ze Spokane ve státě Washington – přiznal převod BTC v hodnotě 60 000 dolarů na darketu nájemným vrahům. Měli za úkol způsobit těžká zranění jeho bývalé kolegini. Kromě toho objednal u zločinců únos jeho manželky s tím, že jí vstříknou heroin, aby ukončila rozvodové řízení. Nyní stráví až osm let svého života ve vězeňské cele.

Doktor zaplatil BTC najemným vrahům

Ronald byl navzdory své profesi ochoten způsobit značnou újmu jednomu ze svých bývalých kolegů. V roce 2021 kontaktoval nájmné vrahy na darknetu a trval na tom, že zraní nebo dokonce zlomí ruce oběti. Aby skryl svou identitu, použil pseudonym „Scar215“

Zpočátku zločincům převedl BTC v hodnotě 2 000 dolarů a poskytl jim obrázek a adresu oběti. Trval na důkazech a ujistil se, že v budoucnu bude další spolupráce:

„Chtěl bych vidět důkazy, že se to stalo. Pokud to půjde dobře, mám další, složitější práci pro úplně jiný cíl.

Předmětem jeho dalšího zločinu byla jeho manželka, která již podala rozvodové papíry. Zaplatil téměř 60 000 dolarů v BTC, aby ji nechal unést a píchnout do ní heroin. Dr. Ronald Craig očekávala že by se mohla vrátit k jejich neúspěšnému manželskému životu a zahodit plány na rozvod.

Ronald Craig Ilg
Ronald Craig, Zdroj: CONAN Daily

Naštěstí pro oběti Federální úřad pro vyšetřování (FBI) odhalil schéma a získal kopie zpráv bývalého lékaře s nájemnými vrahy. Během dobrovolného rozhovoru s agenturou nepravdivě tvrdil, že chtěl spáchat sebevraždu. Poslal také dopis klíčové svědkyni v případu proti němu – prosil ji, aby si ho vzala, aby mohl celý proces kontrolovat.

„Tento případ ukazuje, jak násilní pachatelé využívají kyberprostor a kryptoměnu k prosazování svých kriminálních programů. Pan Craig si v tomto případě vyžádal a zaplatil několika nájemným vrahům z temného webu, aby se zaměřili na dvě oběti. Pan Craig se také chtěl zaměřit na další oběti, pokud nájemní vrazi dodrží plán ublížit těmto prvním dvěma obětem,“ komentoval zločiny americký prokurátor Waldref.

Michael Heiler – špičkový agent FBI – ujistil, že organizace bude pokračovat v hledání takových zločinů a bude se jim snažit zabránit, než bude příliš pozdě.

Podobný případ byl uzavřen začátkem tohoto měsíce, kdy americké úřady poslaly 40letou obyvatelku Pelahatchie v Mississippi – Jessicu Sledge – do federální věznice na dobu 10 let. Její zločin: zaplatila BTC v hodnotě 10 tisíc dolarů nájemnému vrahovi, který měl zabít jejího manžela.

Ministerstvo spravedlnosti odhalí trest pro Ronalda Craiga 8. listopadu. Za mříže by mohl jít na 60 až 96 měsíců.

Originální článek Doktor zaplatil BTC v hodnotě 60 000 dolarů najemným vrahům, aby unesli jeho manželku pochází z webu CryptoSvet.cz.