Danění kryptoměn: Podporuje jej neobvykle mnoho investorů

Danění kryptoměn je pro mnohé investory hrozivým strašákem a velkou neznámou v jednom. S tím, jak se blíží oddálené podávání daňového přiznaní, jde o stresující problematiku. Poskytovatel peněženek Childly udělal proto průzkum o tom, co si o danění kryptoměn myslí samotní investoři. A výsledky jsou obzvláště překvapivé.

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

Podávání daňového přiznaní a kryptoměny Poskytovatel Childly se zeptal svých uživatelů, co si o danění kryptoměn myslí. Do dotazníku se zapojilo 5750 investorů a celých 66 % řeklo, že danění podporují. 20 % bylo proti a 9 % si myslí, že na daně je ještě příliš brzy. Zbytek nad problematikou nikdy nepřemýšlel.

Zajímavostí je, že jen jedna pětina uživatelů pochází ze států, kde již daň na digitální bohatství existuje.

V České republice se kryptoměny daní podle zákona o dani z příjmu. Platí se zde 15 % z toho, jaký je zisk. Jemně bizarní avšak je, že správně by se měl danit i zisk digitální měny. To znamená že každý obchod v BTC páru by měl být pečlivě zaznamenán pro účely úřadu.

Možná se dočkáme doby, kdy se kryptoměnám dostane stejných privilegií jako zlatu a dalším komoditám. Zatím lze postupovat pouze podle platné a mírně matoucí legislativy.

Mohlo by vás zajímat: BTC halving by mohol spôsobiť manipuláciu na trhu – Ťažiari môžu umelo nafukovať cenu!

Originální článek Danění kryptoměn: Podporuje jej neobvykle mnoho investorů pochází z webu CryptoSvet.cz .