Další provincie, kde lze daně platit pomocí kryptoměny

I přesto, že cena bitcoinu a dalších kryptoměn v posledním týdnu opět výrazněji klesla, mají kryptoměny stále své příznivce. Jednou z nich je i argentinská provincie, které nově přijímá kryptoměnu jako platbu za daně. O jakou provincii se jedná a jak celý proces probíhá? To se dozvíte v tomto článku.

Provincie Mendoza a kryptoměny

Provincie Mendoza, ležící na západě Argentiny a pátá nejlidnatější provincie v zemi, se nyní rozhodla, že bude přijímat kryptoměnu jako možnost platby za daně. O rozhodnutí informovala daňová správa Mendoza (ATM).

Tato další varianta platby daní týkající se zhruba dvou milionů obyvatel Mendozy, jim umožní platit daně pomocí stablecoinů, a to včetně USDT a DAI z jakékoli krypto peněženky. A jak že to celé funguje? Webové stránky vygenerují QR kód pro každého daňového poplatníka, aby mohl naskenovat svou krypto peněženku, provede se transakce a následně bude platba převedena do pesos.

Již v dubnu tohoto roku oznámilo hlavní město země Buenos Aires, že se chystá přijmout kryptoměny pro platbu daní, avšak bez uvedení oficiálního data zahájení.

Důvodem proč se Argentina, respektive její provincie, rozhodla k tomuto kroku, je i fakt, že v červenci měla zhruba 70% meziroční inflaci a rozhodnutí přijmout stablecoiny by tuto inflaci mohlo do jisté míry zmírnit.

Originální článek Další provincie, kde lze daně platit pomocí kryptoměny pochází z webu CryptoSvet.cz.