Další prohlášení Donalda Trumpa vyneslo BTC nad 10 000 USD

O popostrčení ceny Bitcoinu se postaral opět prezident Spojených států Amerických Donald Trump. Patnáct minut po odvysílání jeho tiskové konference kryptoměna přestřelila 10 000 amerických dolarů. Jde o první průraz od 7. května.

Prezident Spojených států Amerických Donald Trump a jeho proslov

Vylítnutí ceny Bitcoinu má na svědomí řeč Trumpa k šestému dni masivních protestů, které ovládají celé Spojené státy. Ty začaly neadekvátním policejním zátahem proti Afroameričanovi George Floydovi, který vyústil v jeho udušení.

Jak obchodovat futures kontrakty na Binance ? Video o všem, co potřebuje vědět.

Trump nejdříve shrnul události:

„Všichni Američané byli právem znechuceni a zděšeni brutální smrtí George Floyda. Ale nemůžeme si dovolit, aby byly oprávněný smutek a mírumilovné protesty zastíněny agresivním davem.“

A následně vyřkl myšlenku, která od rána plní světové deníky:

„Mobilizuji proto veškeré federální prostředky. Civilní i vojenské. Jejich cílem bude zastavit rabování, ukončit destrukci a ohrožení veřejnosti. Každý guvernér má v dobré míře zaktivovat Národní gardu tak, aby měla vždy přesilu. Do států, kde se tak neučiní, pošlu armádu a ten problém rychle vyřeším za ně.“

Cena Bitcoinu stoupala již během proslovu. Na svůj vrchol se dostala za 15 minut po jeho skončení. Vrchol byl na 10 347 USD. Od té doby kryptoměna zažila malou korekci, ale stále se drží nad 10 000 USD.

Zdroj: CryptoGlobe

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Další prohlášení Donalda Trumpa vyneslo BTC nad 10 000 USD pochází z webu CryptoSvet.cz .