Další balíček proti krizi: Američané jsou blízko dalším šekům

Republikáni v kongresu předložili další balíček, který má bojovat proti následkům koronaviru. Podle ministra financí Spojených států Amerických Stevena Mnuchina bude další balíček „úplně to samé, jako ten minulý.“

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na naše YouTube video o BTC

Další balíček šeků pro Američany

Samotní zákonodárci ještě předložený zákon nezveřejnili, nicméně novinářům z The New York Times se podařilo k němu dostat. Dle plátku bude další ekonomický stimul obsahovat i šek.

Výše šeku a kritéria nejsou zatím známé. Nový plán má být odpovědí Republikánů na Demokratický zákon HEROES Act, který byl schválen v květnu, nicméně neprošel schvalovacím procesem v Senátu.

Některé novinové plátky se domnívají, že balíček bude obsahovat šeky na 1200 USD. Tedy na úplně stejnou hodnotu, jako ty schválené v březnu. K tomuto závěru došly kvůli komentáři ministra financí.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

Ten prohlásil:

„Mluvíme o samé výši, jako byla ta poslední. Náš návrh je tedy úplně stejný, jako ten minulý.“

Avšak Forbes se obává, že Mnuchin mohl špatně slyšet otázku novinářky, která se ho na výši ptala. Mohl zaměnit šeky s odečty na daních, které by lépe seděly na prozatím zveřejněný dokument.

Tento měsíc také končí přídavek 600 amerických dolarů, které byly součástí dávek pro nezaměstnané. Jestli pokračování tohoto programu bude součástí konečného dokumentu se zatím neví.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Další balíček proti krizi: Američané jsou blízko dalším šekům pochází z webu CryptoSvet.cz .