Co sledovat kromě kryptoměn v roce 2020?

Web Cointelegraph představil zajímavě zpracovanou rubriku, kde představuje velké osobnosti ve světě kryptoměn a spolu s tím také to, na co máme podle nich v roce 2020 dávat pozor. Najdeme zde názoru CEO Blockstream, zakladatel směnárny BitMEX a spoustu dalších.

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší.

Adam Back, CEO Blockstream Adam Back se zaměřil na kvantové počítače. Doporučuje dobře sledovat technologii. Nicméně uklidňuje, že se nejedná o žádné bezpečnostní riziko. Aby kvantové počítače mohly ohrozit možnosti šifrování, bylo by potřeba několik desetiletí. Jak ale sám přiznává, Bitcoin se stává dlouhodobých udržovatelem hodnoty a je možné že bezpečnost této hodnoty právě příchod kvantových počítačů za několik desetiletí ohrozí.

Sledujte tedy vývoj na poli kvantových počítačů a také nejnovější možnosti šifrování pro BTC, které je oproti této technologii odolné. Jedná se například o Lamport Signatores.

Paul Brody, předseda ve fondu Ernst & Young Brody nabízí trochu více pesimistický pohled na celou naší budoucnost. Inflace je sice malá, ale ty nejdůležitější věci rostou extrémně rychle na ceně.

Brody říká:

„Je fajn, že chytré telefony jsou levné. Ale je strašné, kolik stojí například léky a služby spojené se zdravím. Ani nerovnost není tak hrozná, jak si někteří myslí. Problém ale nastane, když se životně důležité věci stanou nedostupnými.“

Sledujte to, jak technologie pronikají do zdravotnictví a do služeb. Do takových odvětví může brzy proniknout i samotný blockchain.

Arthur Hayes, zakladatel BitMEX Hayes se možná vidí v Billu Gatesovi. Doporučil si přečíst nějaké sci-fi a jako typ připojil knihy autora Dana Simmonse.

Christoph Iwaniez, finančník v Bitwala Napadlo vás někdy využívat svůj čas multifunkčně? Zaměstnávat maximálně svůj mozek, smysly i svaly? Iwaniez doporučuje poslouchat různé podcasty o technologiích a finančnictví i když třeba sportujete.

Jonathan Levin, spoluzakladatel Chainalysis Levin poukazuje na zajímavé možnosti využití kryptoměn ve světě herní průmyslu . Globální propojení hráčů skrze nové konzole a internet může brzy přijít i na blockchain. Věnuje dost času sledování celého herního průmyslu, ale s vtipem dodává, že žádné konzole k Vánocům nekoupil.

Celý článek od webu Cointelegraph si můžete přečíst zde

Originální článek Co sledovat kromě kryptoměn v roce 2020? pochází z webu CryptoSvet.cz .