Český Trezor se rozhodl proniknout do multimilionového trhu

Český projekt SatoshiLabs, který stojí za oblíbenou hardware peněženkou Trezor, se rozhodl založil novou iniciativu Tropic Square. Cílem projektu má být vytvoření open-source čipů, protože vývojáři nebyli spokojeni se zabezpečením původního dodavatele.

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin ? Podívejte se na video!

SatoshiLabs: Výrobce stojící za hardware peněženkou Trezor má nový projekt

Projekt založil Pavol Rusnák a Marek Palatinus. Do projektu se zapojil také Evžen Englberth a Jan Pleskač. Tým tvrdí, že se jim podaří prorazit do multimilionového trhu s čipy. S čipy od svého předešlého dodavatele totiž nejsou spokojení. Odhalily velké chyby v zabezpečení. Díky podepsanému prohlášení o mlčenlivosti nemůžou říct, o koho jde ani o jakou chybu jde. Proto se rozhodli udělat rovnou vlastní projekt.

Na YouTube vyšlo video, které celou situaci vysvětluje:

Výrobce, se kterým měli spor, prošel certifikací bezpečnosti. Tu ale tým kolem SatoshiLabs nepovažuje za dostatečnou. Podle jejich slov nebylo ani příliš těžké ochranu prolomit. Mít chybu ve své peněžence bylo proti jejich přesvědčení.

Krása open-source je podle videa v tom, že každý den může být produkt vylepšen a neustále kontrolován tak, aby nezastaral. Tisíce lidí pracují na bezpečnosti a dokonalosti jednoho projektu.

Není zatím jisté, kdy bude projekt spuštěn.

Mohlo by vás zajímat: Nové obrázky naznačujú, že Walmart využíva Vechain Thor na sledovanie výrobkov

Originální článek Český Trezor se rozhodl proniknout do multimilionového trhu pochází z webu CryptoSvet.cz .