CEO Twitteru Jack Dorsey varuje před hyperinflací, která se brzy projeví v USA i ve světě

Generální ředitel Twitteru a Square Jack Dorsey varoval, že v USA a jinde ve světě brzy dojde k hyperinflaci. “Hyperinflace vše změní. Už se to děje,“ uvedl. Mnoho lidí s ním však nesouhlasilo.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Jack Dorsey varuje před hyperinflací v USA i jinde ve světě

Generální ředitel společnosti Twitter a Square Inc. Jack Dorsey v pátek tweetoval varování před hyperinflací v USA.  Jeho tweet ihned zaplavily komentáře. V době psaní tohoto článku nasbíral více než 7 tis. komentářů a byl lajkován 71,4 tis. krát a retweetován 16,6 tis. V následném tweetu Dorsey zdůraznil: „Brzy se to stane v USA, a také ve světě.“

Tweet generálního ředitele Twitteru přišel, když se inflace spotřebitelských cen v USA blíží k 30letému maximu a narůstají obavy, že problém by mohl být ještě horší, než zákonodárci uváděli. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell v pátek uznal, že inflační tlak „pravděpodobně bude trvat déle, než se původně očekávalo a mohl by pokračovat až do příštího roku“.

Mnoho lidí však nesouhlasilo se šéfem Twitteru, že v USA dojde k hyperinflaci. Patrick Horan, programový manažer pro měnovou politiku v Mercatus Center na Univerzitě George Masona, prohlásil: „Ve Spojených státech nyní k hyperinflaci nedochází.“ Jeho kolega Lawrence White, profesor ekonomie na stejné univerzitě, řekl: „To, co se děje, je vyšší inflace, nikoli hyperinflace (kromě Venezuely). Je škoda, že Twitter nepovoluje Jackovi upravit svůj tweet.“

Daniel Drezner, profesor na Fletcherově škole Tuftsovy univerzity, poznamenal: „Skutečnou hyperinflaci jsem prožil na počátku 90. let na Ukrajině. Toto to není kamaráde.” Ekonom Steve Hanke, bitcoinový skeptik, který je považován za odborníka na inflaci a hyperinflaci, uvedl:

“Ve světové historii bylo certifikováno 62 hyperinflací. V současné době žádná země neprožívá hyperinflaci. Jack by si měl zjistit více, než tweetovat nezodpovědná veřejná prohlášení.”

Zatímco řada lidí na Twitteru nesouhlasila s Hankeovým prohlášením, Dorsey jednoduše odpověděl emoji „smějící a válející se po podlaze“. Někteří lidé berou varování Dorseyho vážně a tweetovali „Díky bohu za Bitcoin“ s tím, že BTC se nevyhnutelně stanou světovou rezervní měnou.

Alex Gladstein, vedoucí strategie nadace pro lidská práva, komentoval Dorseyho hyperinflační tweet:

“Ti, kteří jsou šokováni tímto tweetem, žijí v bublině finančních privilegií. 1,3 miliardy žije pod dvojnásobnou, trojnásobnou nebo čtyřnásobnou inflací: Turecko, Nigérie, Etiopie, Írán, Libanon, Venezuela, Kuba, Súdán a další země. Je to jedna z největších humanitárních krizí na světě.”

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek CEO Twitteru Jack Dorsey varuje před hyperinflací, která se brzy projeví v USA i ve světě pochází z webu CryptoSvet.cz.