Centrální kryptoměny by mohly být dle mezinárodní banky další evolucí fiatu

Banka pro mezinárodní vypořádání se domnívá, že centrální kryptoměny by mohly být dalším vývojovým stupněm ve světě financí. Otázkou nicméně zůstává, zda-li to budou pořád kryptoměny takové, jak je známe.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu v jednom videu

Banka pro mezinárodní vypořádání: Centrální kryptoměny jsou budoucnost

V novém čísle pravidelné ekonomické zprávy se banka zaměřuje na to, jak moc jsou centrální banky vyspělých států připravené na přijmutí nových a inovativních postupů. Mohou do své infrastruktury přijmout kryptoměny?

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

„Technologie, konkrétně digitální měny, otevírají platebním systémům nové obzory. Digitální státní kryptoměny propojují tyto technologie s dobře známými centrálními bankami. Je volbou jich samotných, zda tuto technologii použijí k všeobecnému dobru.“

Zpráva dále vybízí světové banky k tomu, aby nové možnosti objevovaly a staly se katalyzátorem pro adopci nových technologií, jako je blockchain.

„Taková inovace by normálním občanům dala přímý přístup k penězům centrální banky. Nabídla by bezpečnou, rychlou a dobře dostupnou službu pro všechny.“

V době psaní článku si s myšlenkou státní kryptoměny pohrávají dva vyspělé státy. Švédsko a Čína. Každý z nich pro to má jiné důvody. Třetí státní útvar Venezuela již kryptoměnu zavedla. Jmenuje se Petro a je krytá ropou.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Centrální kryptoměny by mohly být dle mezinárodní banky další evolucí fiatu pochází z webu CryptoSvet.cz .