Britský finanční úřad říká, že mladí lidé investují do kryptoměn pro zábavu

Britský finanční úřad říká, že mladí lidé investují do kryptoměn pro zábavu

Britský úřad pro finanční etiku (FCA) uvedl, že mladí krypto nadšenci většinou investují do kryptoměn kvůli vzrušení, které s takovými investicemi přichází. Poznamenal, že u mladé generace roste zájem o kryptoměny, zejména u žen mladších 40 let. Regulátor dále uvedl, že většina z těchto investorů by nemusela ustát velké ztráty spojené s touto formou investic.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + 40% sleva na obchody a cashbackem!

Mladí lidé investují do kryptoměn pro vzrušení

V této zprávě FCA uvedla, že její studie prokázala, že se mladí lidé do kryptoměnových investic zapojí většinou kvůli vzrušení a myšlence vlastnit podíl ve společnostech, do kterých investují. Mladí lidé také považují investice do kryptoměn za určitý druh konkurence s konvenčním motivem investování, což je hlavně o zajištění budoucnosti člověka.

Zejména tipy a novinky na sociálních sítích byly jmenovány jako hlavní zdroj informací pohánějících tuto třídu investorů, proto se úřady se obávají, že lidé mohou být uváděni v omyl při nákupu vysoce rizikových produktů.

“Obáváme se, že někteří investoři jsou v pokušení – často prostřednictvím online reklam nebo taktiky prodeje pod vysokým tlakem – nakupovat produkty s vyšším rizikem, které pro ně pravděpodobně nebudou vhodné,” řekl Sheldon Mills, výkonný ředitel FCA pro strategii a konkurenci.

FCA zdůrazňuje své varování

Není to poprvé, co britský finanční regulační úřad vystupuje proti investicím do kryptoměn a souvisejícím rizikům. V lednu tohoto roku varoval FCA, že investoři, kteří se zapojí do digitálních aktiv, by měli být připraveni přijít o všechny své peníze, protože věří, že tato forma investice přichází se značným rizikem.

FCA je spolu s dalšími světovými finančními úřady znepokojena rostoucím zájmem o kryptoměny v poslední době.

Zvyšování zájmu o kryptoměny

Úřad pro finanční etiku poznamenal, že do příštího úterního týdne zahájí kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí investorů o rizicích spojených s investicemi, které slibují vysokou návratnost a uvede také klíčové otázky, na které by se měli spotřebitelé před investováním zeptat.

Přestože se drobní investoři aktivně podílejí na kryptoměnách od roku 2017, v loňském roce během vrcholící pandemie koronaviru (COVID-19), tedy v době, kdy vlády zavedly lockdowny, se tento počet velmi zvýšil. Lidé také ztrácejí víru v tradiční finanční instituce, vzhledem nastaveným k monetárním politikám, kdy tradiční fiat měny v rámci budoucího zhodnocení pro mnoho z nich ztratilo smysl.

Naučte se obchodovat s pákou pro větší zisky, Jak obchodovat s pákou na Binance?

Originální článek Britský finanční úřad říká, že mladí lidé investují do kryptoměn pro zábavu pochází z webu CryptoSvet.cz.