BitMEX rychle ztrácí podíl na trhu: Je to dobře pro Bitcoin?

Burza BitMEX rychle ztrácí svůj podíl na trhu. Bitcoin by z toho paradoxně mohl z krátkodobého hlediska těžit. Na této burze se totiž obchodují Futures kontrakty, které jsou čistým nástrojem spekulace a nereflektují tak zájem o kryptoměnu samotnou.

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

Podíl na trhu BitMEX klesá: Futures kontrakty netáhnou

Spekulace v posledních týdnech přestala být tak lukrativním nástrojem pro obchodování kryptoměn. Během roku 2020 totiž trh s kryptoměnami hned několikrát zažil velké pohyby, které hluboce překračovaly 10 %. Díky tomu bylo zlikvidováno mnoho spekulačního kapitálu. Obchodníci se dalších pozic bojí.

BitMEX navíc provází řada kontroverzí, které jeho síle vůbec nepřidávají.

Investoři raději dávají své peníze do spotových pozic, ve kterých bezkonkurenčně vládne Binance. Nicméně právě to je pro Bitcoin dobře. Omezení obrovských spekulací s využitím páky připraví půdu pro stabilnější růst, který nebude tak kolísat.

Zdroj: CryptoSlate

Larry Cermak z agentury The Block na sociální síti Twitter sdílel možné důvody.

„BitMEX posledních šest měsíců drasticky ztrácel svůj podíl na trhu. Na konci listopadu měl přes 41,6 %. Nyní je to pouze 21 %. Ztratili kolem 50 % své síly. Zdá se, že pokud nebudete inovovat, brzy vaši pozici někdo převezme.“

Mohlo by vás zajímat: Taliani najviac veria v budúcnosť kryptomien, Briti sú skeptickí

 

Originální článek BitMEX rychle ztrácí podíl na trhu: Je to dobře pro Bitcoin? pochází z webu CryptoSvet.cz .