Bitcoin testuje klíčovou krátkodobou technickou podporu

Technická analýza BTC/USD na 29. června 2020 :

Kryptoměny během posledních několika let přitahovaly mnoho pozornosti ze strany

institucionálních investorů. Šifrování se stalo docela populárním z důvodu nárůstu pravidel natrhu s digitálními aktivy. Protože však většina ekonomik pracuje s digitálními zdroji, existuje take tlak na posílení předpisů, aby se kryptoměny nestaly bezpečným rájem pro praní špinavých peněz a jiné nezákonné činnosti. Nedávné předpisy politiky proti praní špinavých peněz a směrnice FATF (Finanční akční výbor) směřovaly k posílení předpisů v rámci krypto průmyslu.

 

S nárůstem popularity digitálních aktiv ve světě financí jsou však tradiční finanční instituce jako jsou banky nyní pod dohledem z důvodu jednání s uživateli kryptoměn a účastníky burz s virtuálními aktivy. Nedávná zpráva Ciphertrace pokryla to, jakým způsobem mohou zákony o virtuálních aktivech ovlivňovat banky. Zpráva uvádí, že 57 % těchto poskytovatelů virtuálních aktiv (VASP, neboli Virtual Asset Providers) mělo slabé nebo porézní opatření KYC („know your client“, neboli „poznej svého klienta“). To je větší hrozba, protože slabá opatření KYC mohou podle zprávy vést k tomu, že špatné entity budou schopny prát virtuální prostředky prostřednictvím burz, které fungují jako fiat off-rampy.

 

Není však jasné, zda jsou velké banky ochotny se vypořádat s vystavením působení kryptoaktiv a zároveň zajistit, aby nedocházelo k nezákonné činnosti. Ačkoliv se počet kryptoměn v průběhu let výrazně zvýšil, mainstreamové banky mají stále vůči uživatelům a kryptografickým transakcím výhrady. Bank of America nedávno vznesla obavy a zabránila zákazníkům v používání debetních karet k nákupu kryptoměn. Na začátku páté směrnice o praní špinavých peněz, neboli AMLD5, však bylo zdůrazněno, že banky nemohou odmítnout poskytovat služby sektorům a kryptoměny musí analyzovat na základně jednotlivých případů.

 

Podle údajů poskytnutých Ciphertrace bylo téměř 74 % bitcoinů převedených napříč zeměmi v rámci transakcí typu „z burzy na burzu“, čímž představují značné riziko praní špinavých peněz. S ohledem na tento scénář FATF poznamenal, že nelegální uživatelé virtuálních aktiv (VA) mohou například těžit z globálního dosahu a rychlosti transakcí, které VA poskytují, jakož i z nedostatečné regulace nebo dohledu nad finančními činnostmi a dodavateli VA v různých jurisdikcích, což má za následek nejednotná právní a regulační pravidla hry v rámci ekosystému VA.

Technický výhled:

Pár BTC/USD dosáhl nového lokálního minima na úrovni 8 795 USD, což znamená, že byla porušena klíčová krátkodobá technická podpora na úrovni 8 858 USD. Odskok již nějakou dobu pokračoval, ale doposud byl poměrně mělký a cena se začíná znovu měnit. Pokud dojde k jasnému porušení intradenní podpory na úrovni 8 971 USD, šance na další minima jsou vysoké, protože dynamika je stále slabá a negativní. Pro medvědy je další cíl viděn na úrovni 8 565 USD.

 

Týdenní pivot pointsy (body zvratu):

WR3 — 10 465 USD

WR2 — 10 072 USD

WR1 — 9 509 USD

Týdenní pivot — 9 126 USD

WS1 — 8 593 USD

WS2 — 8 191 USD

WS3 — 7 623 USD

 

Obchodní doporučení:

Trend v rámci většího časového rámce zůstává ve směru dolů a dokud nebude porušena úroveň 10 791 USD, bude se všemi rally zacházeno jako s korekčními pohyby proti trendu. Z tohoto důvodu jsou nyní preferovány krátké pozice, a to dokud nedojde k jasnému porušení úrovně 10 791 USD. Klíčová střednědobá technická podpora je umístěna na úrovni 7 897 USD. Více analýz na instaforex.eu

Originální článek Bitcoin testuje klíčovou krátkodobou technickou podporu pochází z webu CryptoSvet.cz .