Bitcoin je oproti zlatu rozjetý: poměr GOLD/BTC klesá na historické minimum

Bitcoin je oproti zlatu rozjetý: poměr GOLD/BTC klesá na historické minimum

Bitcoin se srovnává s mnoha komoditami, ale nejčastěji je přirovnáván ke zlatu, protože obě aktiva jsou silným aktivem pro uchování hodnoty. V uplynulém roce je však mezi nimi jasný vítěz, protože poměr GOLD/BTC je v současné době na historickém minimu.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + bonus pro čtenáře

Poměr GOLD/BTC stále klesá

Jednoduše řečeno, poměr „GOLD/BTC“ počítá hodnotu ceny drahého kovu oproti Bitcoinu. Poměr 1: 1 znamená, že jak zlato, tak Bitcoin jsou na otevřeném trhu oceňovány za stejnou cenu, zatímco poměr 2: 1 by znamenal, že trh oceňuje jedno aktivum (řekněme zlato) za dvojnásobnou cenu BTC.

To, co se stalo v posledních měsících, je úplný opak. Bitcoin se vyhoupl z cenové úrovně 5 000 USD v polovině dubna na úroveň 52 000 USD – od té doby 10násobný nárůst a více než 2,5násobný nárůst od předchozího historického maxima 20 000 USD v prosinci 2017.

Ve stejném období se zlato posunulo z cenové úrovně 1 600 USD na současnou cenu 1 800 USD (přičemž dosáhlo předchozího maxima 2 000 USD v srpnu 2020). Jak ukazuje níže uvedený graf, kov je nyní v sestupném trendu.

nqETi1rK
zdroj: Tradinview

Tyto pohyby posunují poměr GOLD/BTC stále níže, což znamená, že pokud by kodokoli v minulém roce vsadil proti zlatu – skončil by s velkým množstvím BTC. Data také ukazují, že poměr dosáhl nejnižší možné úrovně vůbec (downtrend začal již v září).

Image
zdroj: Twitter

Upřednotňování Bitcoinu před zlatem

Michael Saylor, generální ředitel společnosti zabyvající se softwarem pro podnikovou analýzu MicroStrategy, na Twitteru uvedl, že jejich alokace do Bitcoinu v srpnu byla provedena v době, kdy zlato „vyvrcholilo“. “Zlato vyvrcholilo v srpnu 2020, přesto MicroStrategy vybrala Bitcoin jako nadstandardní aktivum,” uvedl Saylor na tweetu.

Společnost MicroStrategy se v té době dostala na titulní stránky poté, co oznámila, že nakoupila BTC v hodnotě více než 350 milionů dolarů – tento krok znamenal zajištění proti klesající ekonomice a výnosů z globálního aktiva. Společnost od té doby nakoupila BTC v hodnotě více než miliardy dolarů. A to ještě není vše: Tento týden společnost MicroStrategy nabídla institucionálním investorům, kteří se zajímají o investice BTC, nabídku směnitelných dluhopisů v hodnotě 900 milionů dolarů.

Některé investiční fondy zaměřené na kryptoměny zaznamenaly, že tyto kroky byly teprve začátek a přibývá jich. Bitcoin se stává alternativou ke zlatu. Zlato však stále má svoji vlastní základnu věrných příznivců.

Nenechte si ujít naše video: Binance Futures návod – jak obchodovat s pákou

Originální článek Bitcoin je oproti zlatu rozjetý: poměr GOLD/BTC klesá na historické minimum pochází z webu CryptoSvet.cz.