Binance získala předběžný souhlas k působení v Kazachstánu

Krypto společnosti se v posledních týdnech začaly velmi výrazně pokukovat po méně známějších zemích. Poté co se do hledáčku krypto investorů dostaly nové daňové ráje na Normanských ostrovech, přišla tento týden kryptoburza se zprávou o navázání spolupráce s asijskou zemí. O jakou zemi se přesně jedná a co si od této spolupráce Binance slibuje, to se dozvíte v tomto článku.

Binance a Kazachstán

Tento týden zveřejnila kryptoburza Binance informaci, že získala předběžný souhlas k působení v Kazachstánu od Úřadu pro finanční služby Astana. Jedná se o první krok k získání licence k provozování zařízení pro obchodování s digitálními aktivy a poskytovatele úschovy v Mezinárodním finančním centru Astana. Společnost bude ještě muset v Kazachstáně dokončit celý proces podávání žádostí, než ji bude umožněno zahájit provoz.

Úřad pro finanční služby Astana je prvním nezávislým regulátorem finančních technologií ve střední Asii, který schválil jakýkoliv subjekt Binance. Co se týče Mezinárodního finančního centra Astana umožňuje začínajícím společnostem provádět regulované činnosti. Kazachstán si Binance nevybrala náhodou. Země je známá pro svou těžbu kryptoměn a snahu posílit svůj kryptografický průmysl. Společnost se také rozhodla, že zemi pomůže v rozvoji regulace digitálních aktivit.

“To dále znamená závazek společnosti být burzou zaměřenou na dodržování předpisů a poskytovat produkty a služby v bezpečném a dobře regulovaném prostředí po celém světě,” uvedl generální ředitel společnosti Changpeng Zhao.

Originální článek Binance získala předběžný souhlas k působení v Kazachstánu pochází z webu CryptoSvet.cz.