Během posledního roku vyniklo 5 000 nových tokenů, je to pro sektor dobré?

V posledním roce se objevila řada nových kryptoměn. Tento vývoj byl částečně motivován institucionálním zapojením do prostoru.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

Boom nových kryptoměn v roce 2021, jejich počet překonal 12 000

Během období velkého korporátního a institucionálního zájmu o kryptoměnový sektor se podle dostupných dat za posledních 12 měsíců objevilo téměř 5 000 nových tokenů, v průměru je to více než 10 nových coinů denně.

Jak lze pozorovat na zřejmě nejznámějsí platformě pro poskytování dat o krypto trzích, CoinMarketCap, počet stávajících kryptoměn nedávno překonal 12 000. To je významný nárůst ze zhruba 7 100 mincí zaznamenaných stránkou v září loňského roku, což znamená, že jen za posledních 12 měsíců bylo vytvořeno nejméně 4 900 nových digitálních aktiv.

To představuje největší meziroční nárůst absolutního počtu kryptoměn od vzniku Bitcoinu (BTC). Během této doby dosáhl sektor digitálních aktiv celkové tržní kapitalizace přes 2 biliony dolarů.

Zájem o vytváření nových kryptoměn je do značné míry způsoben cenovými zisky Bitcoinu – který s sebou táhne všechny ostatní kryptoměny – za poslední rok a také rostoucím zájmem institucí o sektor kryptoměn, ať už jde o podporu nebo samotné investice.

Jelikož jména jako Elon Musk a Jack Dorsey vyjadřují kryptoměnám podporu a vyzdvihují jejich možnosti, tvůrčí i finanční zájem o kryptoměny se stále zvyšuje. To dále posiluje trhy a inspiruje vývojáře k práci na vlastních kryptoměnách ve snaze získat potenciální zisky.

Digitální aktiva navíc získala velký zájem jako třída aktiv pro zajištění proti inflaci – zejména během hospodářské krize způsobené koronavirovou pandemi. Zatímco v září 2020 došlo k propadu akciových trhů, kryptoměny se velmi rychle zotavily. To zřejmě inspirovalo mnoho tvůrců, aby začali investovat a vyvíjet ve vznikající třídě aktiv.

Je to dobrá věc pro kryptoměny?

Díky rostoucímu zájmu a technologickému vývoji, který je pro růst sektoru klíčový, se objevují stále nové kryptoměny. Na druhé straně může být stále rostoucí počet coinů kontraproduktivní nebo dokonce nebezpečný.

Například předseda SEC Gary Gensler je vůči sektoru skeptičtější kvůli velkému počtu existujících tokenů. Uvádí, že není prostor pro tisíce různých měn a plánuje dále regulovat odvětví, aby chránil investory, než se některé nevyhnutelně zhroutí.

Ve skutečnosti se mnoho z těchto tokenů jeví jako nebezpečné investice – ne-li přímo podvody. Vzhledem k velkému množství nezkušených investorů si však své příznivce najdou.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

Originální článek Během posledního roku vyniklo 5 000 nových tokenů, je to pro sektor dobré? pochází z webu CryptoSvet.cz.