Americký dluh přesáhne 25 bilionů USD: Je to šance pro Bitcoin?

Spojené státy Americké dosáhnou za několik hodin smutného milníku. USA bude mít již brzy dluh přes 25 bilionů USD . Krize kolem pandemie koronaviru zásadně zasáhla do toho, jak se největší ekonomice světa daří. Může to znamenat šanci pro Bitcoin , který takřka nepodléhá inflaci?

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

USA přesáhnou dluh 25 bilionů USD

Spojené státy Americké zažívají během krize koronaviru krušné chvíle. Krize zasáhla všechny státy světa, nicméně severoamerický gigant se stal rychle tím nejvíce postiženým. Aby ekonomika fungovala, musí vláda v čele s prezidentem Donaldem Trumpem vynakládat nemalé peníze. Dluh se v reakci na to rychle nafoukl.

Dluh za jednoho občana bude zhruba 76 000 dolarů . Jde o čtyřnásobný nárůst za posledních padesát let. Těchto alarmujících čísel si začínají všímat přední analytici kryptoměn, jako je Mati Greenspan.

Greenspan na sociální síť Twitter napsal:

„25 000 000 000 000 – Americký dluh v příštích 30 hodinách.“

Zdroj: Twitter

Jestli tato obrovská dluhová bublina v blízké budoucnosti praskne nebo ne, to si nikdo netroufá odhadovat. Nicméně je na historických maximech, které se zdály před několika dekádami naprosto nemožné.

Paradoxem je, že zájem o americký dolar je stále vysoký. Důvodem je velký zájem o stabilní silnou měnu. Tato situace se ale může každým měsícem změnit a rychle se přehoupnout v inflaci.

Přijde čas Bitcoinu, kde je maximum kusů nastavené na 21 milionů?

Mohlo by vás zajímat: Taliani najviac veria v budúcnosť kryptomien, Briti sú skeptickí

Originální článek Americký dluh přesáhne 25 bilionů USD: Je to šance pro Bitcoin? pochází z webu CryptoSvet.cz .