Airbnb, Wish: Jaké další společnosti spustí IPO 2020?

Po několika letech rozvíjející se startupy dospěly ve společnosti, které mají v plánu vstoupit na burzu. Ať už jde o Airbnb, Wish , DoorDash nebo Gitlab. Všechno to jsou dobře známé značky, které operují po celém světě. U nás v Česku jste určitě narazili minimálně na rezervaci pokoje s Airbnb nebo na reklamy odkazující na evropskou Alibabu Wish. Jaké společnosti dál spustí IPO 2020?

IPO 2020: Nadějné společnosti. Ale to byl Uber taky. Letos je na trhu opravdu na co se těšit. Rok 2019 byl zklamáním. Nejen, že IPO ubylo, navíc Lyft a Uber zažily propad. Ještě hůř dopadl projekt WeWork. Technologie a zázemí pro společnosti se mění hodně rychle, čemuž nepomáhá ani boj úředníků se sdílenými službami.

Mohlo by vás zajímat: Jak dopadly predikce na konec roku 2019? Kdo se trefil a kdo byl mimo?

Je libo byt? Největším překvapením může být Airbnb. Nicméně jak se uchytí, ukáže jenom čas. Problém spočívá v tom, že společnost platí hodně za marketing a navíc ji tlačí politici, což je hodně vidět i v Praze. Určitě si každý pamatuje na rok 2017, kdy cena bytů rostla do závratných výšin a magistrát z toho obviňovat tuto společnost.

GitHub GitHub je společnost, která se zaměřuje na zpřístupnění technologií a programování. Má přes tisíc zaměstnanců po celém světě. Letos se jí daří, tak uvidíme, jak dopadne IPO v listopadu 2020.

Wish Wish bere možnost Amazonu zprostředkovávat a staví na ní celý svůj plán. Jedná se o velkou platformu, která propojuje společnosti z celého světa. Nicméně je tu i možnost, že ji ovládne Amazon.

Originální článek Airbnb, Wish: Jaké další společnosti spustí IPO 2020? pochází z webu CryptoSvet.cz .